W tej niezwykłej wsi mieszka Kamil Stoch. "Miejsce bez turystów i straganów"

Przy odpowiednich warunkach rozciąga się stąd widok na Tatry z majestatycznym Giewontem. Drewniane dachy domów wyraźnie kontrastują z soczystozieloną trawą i pastelowymi zarysami gór. Turyści przyjeżdżają tu jednak nie tylko dla nieziemskich widoków. W miejscowości Ząb mieszka bowiem Kamil Stoch, jeden z najwybitniejszych polskich skoczków narciarskich.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ząb to urokliwa wieś podhalańska położona w województwie małopolskim. Od dawna zachwycała odwiedzających niezwykłą aurą, spokojem i zapierającymi dech w piersi widokami. Mimo wszystko niewiele osób wiedziało o tej perle turystycznej - do czasu, gdy nie rozsławił jej mieszkający tam polski skoczek Kamil Stoch.

Bajkowa kraina

"Cisza, spokój. Na Podhalu też da się bez komercji", "Miejsce bez turystów i straganów" - dzielą się wrażeniami internauci na Twitterze. Od lat wielu podróżnych przyjeżdża tu bowiem, by nacieszyć się wspomnianym spokojem i niezwykłymi widokami; Ząb jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce (1013 m n.p.m.), dlatego bajkowych obrazków z pasmami zieleni i panoramą Tatr z pewnością tu nie brakuje. Można je podziwiać dzięki licznym szlakom turystycznym, biegnącym przez okolicę. Oprócz tego wiele osób pragnie również zobaczyć na własne oczy, gdzie mieszka legendarny skoczek narciarski Kamil Stoch. 

Drewniane królestwo 

Wielu turystów do miejscowości Ząb prowadzi również ciekawość; na własne oczy chcą bowiem ujrzeć, jak wygląda dom Kamila Stocha. Nic dziwnego - z daleka przypomina drewniany pałac z bajki, ulokowany w niezwykłym otoczeniu. Dodatkowo posiadłość położona jest na wzgórzu. Słynny skoczek narciarski mieszka tam razem ze swoją żoną Ewą.

Kamil Stoch dom wybudował w 2014 roku, sam sobie zrobił prezent po wspaniałym występie na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi

- podaje "Gazeta Pomorska". Wnętrze domu łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Dominują drewniane elementy, nie brakuje jednak detali i dekoracji, które nadają mu wyjątkowy charakter. 

Źródła: Gazeta Pomorska, portaltatrzanski.pl, Twitter

Więcej o: