Tutaj spędzisz ferie nie wydając fortuny. Polacy coraz częściej wybierają to słoneczne miejsce

Polacy coraz chętniej spędzają wakacje i ferie zimowe w ciepłych miejscach. Obecnie krajem, który staje się częstym celem podróży, jest Cypr. Na tej wyspie można świetnie wypocząć - każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W ostatnim czasie Polacy coraz częściej szukając miejsce na ferie zimowe wybierają ciepłe kraje. Jednym z nich jest Cypr. Co ich tam przyciąga? Przede wszystkim stosunkowo niskie ceny. Co ciekawe, Polacy należą do grupy turystów, która coraz liczniej odwiedza ten kraj.

Zobacz wideo Młody człowiek podróżował w bagażniku Skody Citigo. Kolega podwoził go na autobus

Dlaczego warto jechać na Cypr? W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie

Jedną z największych zalet tego kraju jest cieplejszy klimat. Na Cyprze temperatury zimą wahają się między 15 a 20 st. Celsjusza. Poza otaczającym wyspę Morzem Śródziemnym to miejsce jest niezwykle atrakcyjne pod względem zabytków. Na Cyprze można zobaczyć liczne zamki i cerkwie. Miasta, które warto odwiedzić będąc na wyspie to Nikozja, Limassol, Larnaka i Pafos.

Poza tym znajduje się tam pasmo gór Troodos, gdzie przebiegają bardzo ciekawe trasy spacerowe. Cypr cieszy się przepyszną lokalną kuchnią bogatą w oryginalne smaki i aromaty. Do specjałów kuchni cypryjskiej należą dania takie jak souvlaki, koupepia, serowy sos tzatziki oraz ryby i owoce morza.

Opuszczone kościoły przyciągają wielu turystów. Opuszczone kościoły przyprawiają o gęsią skórkę. W jednym znajdowała się trumna

Ile wydasz na Cyprze? Za tygodniowe wczasy wydasz około dwóch tysięcy złotych

Cypr to jedno z miejsc, które cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Podczas pobytu w tym miejscu można zmieścić się w budżecie 200 złotych dziennie. Organizując wyjazd samodzielnie zimą można znaleźć noclegi w kwotach rzędu 120 złotych za noc. Obiad będzie kosztował około 50 złotych. 

Ferie zimowe 2023. W tym roku hitem stały się wyjazdy zagraniczne. Popularność zdobywają dwa kierunki Ferie zimowe 2023. W tym roku hitem stały się wyjazdy do dwóch państw

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: