Tanie podróżowanie - czy jest możliwe? Proste patenty, które pomogą zatrzymać w portfelu znaczną ilość gotówki

Jak podróżować po świecie nie wydając przy tym fortuny? Podpowiadamy, co można zrobić, aby zaoszczędzić w podróży. Punktem wyjścia jest znalezienie najtańszego połączenia z miejscem, które mamy zamiar odwiedzić.

Tanie podróżowanie w naszych czasach nie jest rzeczą niemożliwą. Wystarczy trzymać się pewnych zasad, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów wyjazdu. Kluczem do zwiedzania odległych miejsc bez wydawania dużej ilości pieniędzy jest przede wszystkim tani bilet lotniczy.      

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Jak znaleźć tanie połączenie lotnicze? Najlepiej śledzić promocje linii lotniczych

Kupując bilet lotniczy należy porównywać ceny biletów w obie strony. Czasami bardziej opłaca się wykupić powrót do innego miejsca niż to, z którego chcemy rozpocząć podróż. Poza tym śledząc promocyjne ceny biletów warto zmienić plan wakacji i wybrać miejsce, do którego właśnie znacznie obniżono ceny biletów.  

Często opłaca się również korzystać z innych środków transportu, np. autobusów. Są one zdecydowanie tańszą opcją, jednak należy przygotować się na długi czas podróży w niewygodnych warunkach. Jeśli chodzi o tańszy transport, czasem o warto skorzystać z promocyjnych nocnych połączeń kolejowych - w ten sposób można zaoszczędzić na zakwaterowaniu. 

Bagaż najlepiej ograniczyć do niezbędnego minimum

Jeśli decydujecie się na lot samolotem, dobrze jest wziąć ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które zmieszczą się w małej walizce, z którą będziecie mogli wejść na pokład. Dzięki temu nie będzie potrzeby nadawania bagażu do luku i tym samym nie poniesiecie dodatkowych kosztów. Poza niższym kosztem transportu, warto wziąć pod uwagę rodzaj noclegu. Jak nie wydać na niego fortuny? Najlepiej skorzystać z hostelu czy kempingu. Poza tym bardzo dobrym rozwiązaniem na zaoszczędzenie na podróży jest wyjazd poza sezonem.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: