Uzdrowiska idealne na zimę. Tu nie będziecie narzekać na nudę. Krajobrazy jak z baśni i mnóstwo atrakcji

Polskie uzdrowiska przyciągają turystów z całej Polski nie tylko latem. Mnóstwo atrakcji, bajeczne zimowe krajobrazy i wyjątkowe walory lecznicze to tylko niektóre argumenty zachęcające do odwiedzenia ich także zimą. Gdzie warto wybrać się w najbliższym czasie? Podpowiadamy.

Mianem uzdrowiska mogą poszczycić się miejscowości, które gwarantują wyjątkowe warunki prozdrowotne, odpowiednio rozbudowaną infrastrukturę, a także niezwykłymi właściwościami leczniczymi klimatu. Tym, co przede wszystkim przyciąga do nich turystów i kuracjuszy, są występujące na ich terenach naturalne surowce lecznicze, takie jak wody mineralne czy borowiny. Jednak uzdrowiska mają do zaoferowania znacznie więcej - także zimą

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Krynica-Zdrój idealna na zimę 

Krynica-Zdrój to miejscowość położona w województwie małopolskim, w otoczeniu malowniczego pasma Jaworzyny Krynickiej oraz wzgórza Góry Parkowej. Chyba nie musimy przekonywać, że górskie krajobrazy prezentują się szczególnie bajkowo zimą? Wzgórza pokryte białym puchem sprawiają, że można tu poczuć się jak w baśni Hansa Christiana Andersena.

O tej porze roku nie będą nudzić się tu przede wszystkim miłośnicy aktywnego wypoczynku - wybierzcie się na narty, snowboard, lodowisko na świeżym powietrzu, wycieczkę skuterem śnieżnym, tor saneczkowy czy kulig. Na miejscu warto odwiedzić także Muzeum Nikifora Krynickiego czy Muzeum Zabawek. 

Uzdrowisko na zimę. Duszniki-Zdrój

Świetnym pomysłem będzie także wypad na Dolny Śląsk. Duszniki-Zdrój to miasto, które cieszy się ogromną popularnością o każdej porze roku. Znajdziecie tu przede wszystkim jeden z najsłynniejszych i największych ośrodków narciarskich w kraju - Zieleniec Ski Arena, gdzie czekają na was aż 23 kilometry tras o różnym stopniu zaawansowania. 

W przerwie od szusowania polecamy spacer po zabytkowym centrum, tutejszym Parku Zdrojowym lub odwiedzenie tutejszego Muzeum Papiernictwa i Dworku Chopina. Narzekać na nudę nie będą również fani górskich wycieczek. Możecie stąd wyruszyć m.in. w Góry Stołowe, Orlickie czy Bystrzyckie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: