Tanie wakacje. Mama zdradza jak zapłacić mniej za rodzinny wyjazd. Są trzy sposoby

Tanie wakacje to zagadnienie, które interesuje niemal każdą rodzinę. W końcu w dobie wysokiej inflacji i rosnących kosztów życia już w 2022 roku wiele osób zrezygnowało z wyjazdu. Pewna mama zdradza trzy sposoby, dzięki którym najbliższe lato spędzimy w ciekawym miejscu.
Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Tanie wakacje 2023 to marzenie wielu z nas. W końcu upragniony urlop najlepiej spędzić poza domem. Tylko wtedy mamy pewność, że nie znajdziemy sobie jakiegoś kolejnego zajęcia, czy nie rozpoczniemy remontu. Wyjeżdżając choćby na chwilę, odrywamy się od codziennych spraw i trosk. Jak to zrobić, aby nie zapłacić kroci? 

Tanie wakacje, czy to możliwe? Mama zdradza swoje sposoby

Mama dwójki dzieci podzieliła się kilkoma wskazówkami, dzięki którym rodzina ma szansę na zagraniczny wyjazd w znacznie niższej cenie. Jak to zrobić?

Z nagrania zamieszczonego na TikToku dowiadujemy się, że najczęściej popełnianym błędem jest wyruszanie na wakacje na początku sezonu. To właśnie wtedy jest najdrożej. W wielu państwach nauka w szkołach rozpoczyna się już w połowie sierpnia, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest wyjazd właśnie w tym okresie, a nawet we wrześniu.

Kolejną kwestią jest wybór miejsca. Jedne z najtańszych kierunków, które warto wybrać na wakacyjny odpoczynek, to Hiszpania, Portugalia, Bułgaria, Turcja, Cypr i Grecja.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzy sposoby na tanie wakacje? Tiktokerka zdradza jak to zrobić

Ostatnią kwestią dotyczącą tanich wakacji jest wybór pomiędzy ofertami all incusive a podróżami, które w kosztach nie zawierają wyżywienia. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wynajem apartamentu posiadającego kuchnię wyposażoną w niezbędny sprzęt. Dzięki temu, przyrządzając samodzielnie wszystkie potrawy, nie tylko zapłacimy mniej za zakwaterowanie, ale także za jedzenie.

Jeśli jednak nie chcemy gotować na urlopie, warto dużo wcześniej poszukać ofert all inclusive w niskiej cenie. Mama dwójki dzieci poleca także ustawienie alertów cenowych na stronach poświęconych wyjazdom wakacyjnym, co pozwoli na zakup najtańszej oferty.

Więcej o: