Włoskie miasteczko wygląda jak człowiek. Dzięki wyjątkowym widokom nazywane jest "balkonem Sycylii"

Włoskie miasteczko Centuripe zlokalizowane jest na Sycylii. Zachwyca nie tylko pięknymi widokami, które można tam zobaczyć, ale samo jest jednym z nich. Oglądając zdjęcia zrobione z lotu ptaka, można się nieźle zdziwić - Centuripe swoim kształtem przypomina człowieka.

Patrząc na fotografie Centuripe wykonane z góry nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ta malownicza miejscowość swoim kształtem przypomina człowieka z rozłożonymi rękami i nogami. Niektórzy twierdzą jednak, że kształtowi bliżej do rozgwiazdy. Co ciekawe, fachowo takie rozmieszczenie nazywane jest polilobatem, co oznacza, że od centrum miasta rozchodzi się kilka rozgałęzień. W przypadku sycylijskiej miejscowości jest ich pięć.

Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Włoskie miasteczko wygląda jak człowiek. Centuripe jest wyjątkowe

Sycylijskie miasteczko Centuripe jest wyjątkowe. Rozsławione jest głównie przez swój kształt przypominający człowieka, ale turyści, którzy je odwiedzają, nie mogą nachwalić się, jak piękne widoki się tam znajdują.

Głośno o Centuripe zrobiło się za sprawą włoskiego fotografa Pio Andrea Peri, który zauważył wyróżniający się kształt miasteczka dzięki Google Earth. Mężczyzna postanowił nie czekać i rozpoczął projekt, w ramach którego fotografował miasto w dzień i w nocy z lotu ptaka.

 
Ludzie z całego świata pisali do mnie na temat tych zdjęć, nie wierząc, że są prawdziwe. Posądzano mnie o to, że narysowałem ten osobliwy kształt miasteczka, że przerobiłem zdjęcia na komputerze. Poradziłem im, żeby sprawdzili sobie na zdjęciach satelitarnych, dostępnych w internecie. Wielu z nich przepraszało mnie później za swoje słowa

- tłumaczył w wywiadach artysta Pio Andrea Peri.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Przyznał również, że nie było to łatwe zadanie. Aby otrzymać finalny efekt, musiał ręcznie połączyć blisko 18 zdjęć.  

 

Centuripe - co warto zobaczyć? Kilka atrakcji jest wartych uwagi

Centuripe jest istną perełką archeologiczną. Historię i tajemnice miasteczka można odkryć, odwiedzając Regionalne Muzeum Archeologiczne. Skarby, które się tam znajdują, są naprawdę wyjątkowe i zainteresują każdego miłośnika historii.

Niedaleko od centrum zlokalizowane są dwa antyczne mosty: rzymski i saraceński. Warto też odwiedzić Łaźnie Rzymskie w Contrada Bagni. Kolejną atrakcją jest też Zamek Corradino, który jest po prostu pomnikiem pogrzebowym z okresu cesarskiego, a nie okazałą budowlą.

Więcej o: