Ferie 2023. Nowy trend wśród podróżników. W tym roku już nie tylko góry są modne

Ferie 2023 to temat, który coraz bardziej interesuje nie tylko samych uczniów, ale także rodziców, którzy planują dłuższy wyjazd z dziećmi. Choć zazwyczaj kierunkiem, jaki chętnie wybieraliśmy zimą, były góry, to jednak w tym roku spora część osób decyduje się na wyjazd w zupełnie inne miejsca.
Zobacz wideo Joanna Opozda wyjaśnia zamieszanie dotyczące kawiarni: Nie zostałam wpuszczona

Ferie zimowe 2023 są wyczekiwane z niecierpliwością przez wszystkich uczniów. Choć wiele województw będzie musiało jeszcze trochę zaczekać, to jednak niektórzy rozpoczną przerwę w nauce już 16 stycznia 2023 roku. Dokąd warto pojechać? Okazuje się, że pojawił się nowy trend.

Gdzie na ferie? W 2023 roku zmieniamy kierunek

Ferie zimowe od zawsze kojarzą się nie tylko z odpoczynkiem od szkoły, ale przede wszystkim ze sportowym szaleństwem na sankach, łyżwach czy nartach. Niestety, w tym roku zima jest dosyć kapryśna i choć cała Polska chwilami była pokryta wysoką warstwą śniegu, to synoptycy przewidują, że w trakcie ferii raczej nie ma co liczyć na mroźną aurę. Dodatnia temperatura sprawia, że stoki, które do tej pory były sztucznie naśnieżane, mają coraz większy problem z utrzymaniem jakości szusowania.

Portal strefabiznesu.pl informuje, że rok 2023 rozpoczyna się pod znakiem zmian w zakresie podróżowania. Nadchodzące ferie zimowe to blisko trzy razy mniej rezerwacji niż przed pandemią. Według specjalisty z portalu nocowanie.pl, który rozmawiał z wp.pl, sporym zaskoczeniem może być fakt, iż wiele osób planuje ferie nad morzem. Trend może być spowodowany pogodą, która nieustannie się zmienia, a nikt nie chce ryzykować kosztownego wyjazdu w góry, planując szusowanie na nartach, kiedy ostatecznie pomysł nie wypali.

Last minute. Ferie zimowe 2023. Ile kosztuje wyjazd?

Coraz częściej słyszymy, że rodziny rezygnują z wyjazdu na ferie zimowe. Wszystko za sprawą inflacji i wysokich cen. Zakwaterowanie jest zazwyczaj drogie, a karnety na narty to wyjątkowo wysoki koszt, zwłaszcza że nie mamy pewności, czy w ogóle uda nam się szusować, bo warunki pogodowe są bardzo zmienne.

Dlatego przeanalizowaliśmy oferty last minute na ferie, które warto spędzić między innymi nad polskim morzem. Jeżeli mamy ochotę na kilkudniowy wypad nad Bałtyk, świetnie sprawdzi się propozycja zamieszczona na portalu travelist.pl. Odpoczynek czteroosobowej rodziny w terminie od 13 do 16 stycznia 2023 to koszt jedynie 1522 zł.

Cena zawiera zakwaterowanie, śniadanie, obiadokolacje oraz szereg atrakcji dla dzieci, które odpoczywają od szkolnych obowiązków. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania bonu turystycznego, którym opłacimy pobyt dziecka.

Ferie zimowe 2023. Może nad morze? OfertaFerie zimowe 2023. Może nad morze? Oferta Fot. Screen, travelist.pl

Ferie 2023 za granicą? Ile zapłacimy za odpoczynek?

Jeśli jednak mamy ochotę odpocząć od chłodnej aury, warto udać się na wakacje w tropikalne miejsca. Biuro podróży itaka.pl oferuje ferie zimowe last minute na Wyspach Kanaryjskich. Ośmiodniowy pobyt dla rodziny z dwójką dzieci to koszt około czterech tysięcy złotych. W cenę wliczone są śniadania i obiadokolacje, przelot i zakwaterowanie.

Termin to 23-30 stycznia 2023 roku. Na miejscu będziemy cieszyć się urokami piaszczystej plaży Playa de Costa Calma oraz kosztować wyjątkowego jedzenia w pobliskich restauracjach.

Ferie 2023. Oferta last minuteFerie 2023. Oferta last minute Fot. Screen itaka.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie zimowe, a jednak na narty?

Jeśli mimo wszystko chcemy spróbować swoich sił na nartach, warto poza polskimi stokami poszukać rozwiązań np. w Austrii. Biuro podróży tui.pl oferuje tygodniowy pobyt w Eisenerz. Cena nie jest zbyt wygórowana, niestety w koszty nie wliczono wyżywienia. Za odpoczynek czteroosobowej rodziny zapłacimy nieco ponad dwa tysiące złotych. 

Ferie zimowe 2023. Oferta w AustriiFerie zimowe 2023. Oferta w Austrii Fot. Screen, tui.pl

Kiedy ferie zimowe 2023? Niektórzy będą musieli zaczekać

Bez względu na to, czy wybierzemy góry, morze lub zostaniemy w domu, każdy czeka na odrobinę wytchnienia. Ferie zimowe 2023 to kolejne dni wolne od szkoły, z których ucieszą się nie tylko uczniowie. Dlatego prezentujemy kalendarz z podziałem na województwa. Dzięki temu z łatwością zaplanujemy nadchodzący czas.

  • 16-29 stycznia - województwo podkarpackie, lubelskie, śląskie, pomorskie oraz łódzkie
  • 23 stycznia - 5 lutego - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - województwo małopolskie, lubuskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie,
  • 13- 26 lutego - województwo dolnośląskie, zachodniopomorskie, mazowieckie i opolskie.
Więcej o: