Ferie zimowe. Jakie atrakcje czekają na dzieci w górach? Podajemy kilka najciekawszych pomysłów

Ferie zimowe to czas, który dzieci spędzają na wiele różnych sposobów. Jeżeli chcecie zabrać swoje pociechy do Karpacza czy Zakopanego, warto sprawdzić wcześniej, jakie atrakcje można im zapewnić. Przedstawiamy kilka miejsc, w których będą mogły się wyszaleć.

Już niedługo rozpocznie się czas ferii zimowych. Co robić z dziećmi w górach? Jeśli wybieracie się do Karpacza czy Zakopanego, czeka tam na was wiele atrakcji, które pomogą aktywnie wypocząć zimą. W zestawieniu podajemy miejsca w Karpaczu i Zakopanym, w których będziecie mogli wspaniale spędzić czas z dziećmi. 

Zobacz wideo Miłka Raulin trenuje przed trawersem Grenlandii

Kulig. Doskonały wybór na spędzenie czasu z dziećmi

Aby dzieci nie nudziły się podczas ferii zimowych w górach, można skorzystać z atrakcji, która z pewnością jest wspaniałym przeżyciem i gwarantuje świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Chodzi o kulig. Taka godzinna przejażdżka saniami zarówno w Karpaczu, jak i w Zakopanem to koszt wynoszący około 100 złotych za osobę.  

Opuszczone cerkwie na Podkarpaciu. Cerkiew św. Dymitra w Cewkowie Opuszczone cerkwie na Podkarpaciu. Klimat jest niepowtarzalny

Karpacz i Alpine Coaster. Dobra zabawa na zakrętach

Inną wyjątkową atrakcją w Karpaczu jest zjeżdżalnia grawitacyjna. Tor ma długość kilometra i kilkanaście zakrętów. Wózki, w których odbywa się zjazd osiągają prędkość trzydziestu kilometrów na godzinę. Dzieci poniżej ósmego roku życia mogą zjeżdżać jedynie w towarzystwie opiekuna. Jeden przejazd dla jednej osoby wynosi piętnaście złotych.

Zakopane - park Snow Zabawa, czyli zjazdy po śniegu na pontonach 

Jedziecie do Zakopanego? W stolicy polskich Tatr możecie skorzystać z wyjątkowo szalonej atrakcji, która zapewne podbije serca waszych dzieci. Park Snow Zabawa ma w swojej ofercie zjazdy na pontonach po śniegu. W tym miejscu będziecie mogli wspaniale spędzić czas ze swoimi pociechami.

Baseny z wodami termalnymi. Relaks dla dzieci i dorosłych

Aquapark będzie świetnym rozwiązaniem na spokojniejszy odpoczynek z dziećmi. W Karpaczu i Zakopanem znajdziecie baseny z wodami termalnymi, które są niemałą atrakcją tych regionów. Spędzając tam ferie zimowe warto udać się w tego rodzaju miejsca, aby się zregenerować.

Widok na Tatry Zachodnie Wielki powrót zimowej aury. Na Kasprowym Wierchu ponad metr śnieżnego puchu

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: