Miejsca w samolocie, czyli jak za darmo usiąść obok siebie podczas podróży? Jest pewien sposób

Miejsca w samolocie są przydzielane automatycznie. Jednak jeśli chcemy dokonać samodzielnego wyboru, to firmy przewozowe dają taką możliwość. Niestety odpłatnie. Co zrobić, jeśli podróżujemy we dwoje i nie chcemy siedzieć daleko od siebie? Okazuje się, że są metody, dzięki którym wybierzemy miejsca zupełnie za darmo. Jak to się robi?
Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Podróż samolotem to dla wielu z nas spore przeżycie. Zwłaszcza jeśli lecimy pierwszy raz lub zwyczajnie odczuwamy strach, lub stres przed tą formą przemieszczania. Dlatego to, czy siedzimy obok bliskiej osoby, ma często spore znaczenie. Niestety, za luksus trzeba płacić, ale czy na pewno?

Opuszczone cerkwie na Podkarpaciu. Cerkiew św. Dymitra w Cewkowie Opuszczone cerkwie na Podkarpaciu. Klimat jest niepowtarzalny

Miejsca w samolocie. Jak wybrać je za darmo?

Udając się we dwoje w podróż tanimi liniami lotniczymi, takimi jak WizzAir lub Ryanair mimo wszystko mamy do czynienia z pewnymi kosztami dodatkowymi. Mowa o bagażu, czy wyborze miejsca w samolocie. Okazuje się jednak, że za tę drugą rzecz nie musimy wcale płacić. Jak to zrobić? Znamy kilka metod, by siedzieć obok siebie za darmo.

Na TikToku pojawiło się nagranie pewnej pary, która prowadzi kanał o nazwie travelovcy. Film ukazuje cztery rozwiązania, dzięki którym możemy usiąść w samolocie obok siebie zupełnie za darmo.

Sposób 1: Na trzy godziny przed planowanym lotem warto sprawdzić w aplikacji mobilnej ilość wolnych miejsc. Dzięki czemu po wejściu na pokład możemy usiąść tam, gdzie nie będzie pasażerów.

Sposób 2: Czekaj z odprawą najdłużej jak to możliwe. Według tiktokerki pod koniec zawsze zostają najlepsze miejsca.

Sposób 3: Wystarczy, że zapytasz stewardessę, czy możecie wspólnie usiąść przy wyjściach ewakuacyjnych.

Sposób 4: Zapytaj pasażera siedzącego obok, czy mógłby się zamienić, jeśli to nie jest problem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tiktoker zdradził, co oznaczają kolory szlaków. Co oznaczają kolory szlaków w górach? Prawdopodobnie czytaliście je źle

Wybór miejsca w samolocie za darmo? Pomysł wzbudził kontrowersje

O ile sama kwestia otrzymania czegoś za darmo budzi spore zainteresowanie, o tyle nie każdy pochwala powyższe pomysły. Internauci zaznaczają, że skoro sami zapłacili za swoje miejsce, to nie widzą powodu, aby się z kimś zamieniać. Pod filmem pojawiło się także wiele innych nieprzychylnych komentarzy.

Piąty sposób, wejdźcie ostatni na pokład i siadajcie tam, gdzie są dwa miejsca wolne koło siebie

- żartuje użytkowniczka TikToka.

Zmiana miejsc podczas boardingu i spacerowanie po całym samolocie to duże utrudnienie dla załogi. Opóźnia to zakończenie boardingu i start na czas

- komentuje inna kobieta.

Kiedy zrozumiecie, że nie można samodzielnie zmieniać miejsc i wypadałoby poinformować personel?

-podsumowuje następna osoba.

Więcej o: