Jak nie dać się okraść na lotnisku? Tiktoker pokazuje, w jaki sposób złodzieje otwierają walizki

Zamykanie walizki na kłódkę z kodem to jeden ze sposobów na uniknięcie kradzieży jej zawartości. Pewien tiktoker opublikował nagranie, na którym pokazuje, jak złodzieje radzą sobie z tego rodzaju zabezpieczeniami. Wystarczy mieć przy sobie długopis.

Jeśli zamykasz walizkę na kłódkę z kodem, aby zapobiec kradzieży bagażu, warto obejrzeć film udostępniony na TikToku przez pracownika lotniska. Pokazuje on, w jaki sposób można otworzyć zamek walizki zamknięty na kod. Korzysta tylko ze zwykłego długopisu. 

Zobacz wideo Pierwszy turysta w kosmosie - miliarder, Richard Branson

Nagranie z TikToka przedstawia prostą metodę na otwarcie walizki

Na TikToku pojawił się film, na którym pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu demonstruje banalnie prosty sposób na otwarcie walizki zamkniętej na kłódkę. Według niego nie chroni ona przed kradzieżami. Złodzieje bowiem potrafią otworzyć torby podróżne długopisem. Jak to wygląda w praktyce?

Tiktoker wyjaśnia, jak złodzieje radzą sobie z zabezpieczeniami walizek

Film, który zdobył ponad tysiąc komentarzy trwa niecałą minutę i przedstawia sposób, w jaki można otworzyć walizkę zabezpieczoną kłódką z kodem. Jak to się robi? Wystarczy użyć zwykłego długopisu - złodzieje przebijają nim zamki błyskawiczne, dzięki czemu dostają się do ich wnętrz. 

Internauci z humorem komentują opublikowane nagranie: 

Powinno się zabronić posiadania długopisów podczas podróży
To dlatego zawsze sklejam zamek super glue

Pracownik lotniska wyjaśnia, że 

Otwieranie zamka błyskawicznego długopisem znane jest od lat. Chciałem wam to pokazać, abyście wiedzieć, na co uważać

Jak zabezpieczyć walizkę przed włamaniem?

Metoda na otwarcie walizki długopisem to żadna nowość. Jeżeli przewozi się cenne przedmioty, warto jednak korzystać z szyfrowania - być może nie zapobiegnie to kradzieży, ale z pewnością utrudni swobodne otwarcie bagażu. Pozostaje więc dobrze pilnować swoich toreb podróżnych.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: