Eksperci zdradzili, czego lepiej nie zakładać na lotnisko. Możesz spóźnić się na samolot

Podróż samolotem często wiąże się z niemałym stresem i to nie tylko ze względu na sam lot. Martwimy się, czy bezproblemowo przejdziemy kontrolę bezpieczeństwa i zdążymy wejść na pokład. Eksperci zdradzili, jak usprawnić cały proces i zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Wiele osób zastanawia się, jaki strój jest najlepszym wyborem podczas podróży samolotem. Jedni stawiają na modę, niektórzy na wygodę, a jeszcze inni zakładają na siebie jak największą liczbę ubrań, by nieco oszukać limity bagażowe. Jednak zdaniem ekspertów istnieją rzeczy, z których powinniśmy zrezygnować. W przeciwnym razie możemy spóźnić się na lot.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Nie zakładaj tego obuwia, a unikniesz stresu

Chociaż trampki wydają się niezwykle wygodną opcją, to okazuje się, że podczas wyprawy na lotnisko lepiej z nich zrezygnować. Zdaniem Lisy Kay, założycielki marki obuwniczej Sole Bliss, może być to przeszkoda podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Zdejmowanie i zakładanie ich oznacza rozwiązywanie sznurowadeł, a następnie ponowne ich zawiązywanie, co może sprawić, że będziesz się spieszyć i denerwować podczas zbierania swoich rzeczy

- tłumaczyła kobieta cytowana przez "The Sun". 

Eksperci odradzają również zakładanie klapek. Oczywiście w przeciwieństwie do trampek ich założenie i zdjęcie jest rzeczą niezwykle prostą, ale problemy zaczynają się podczas spieszenia się na samolot. Bieg przez lotnisko z ciężką walizką i w spadających klapkach nie wydaje się wówczas najlepszą opcją. Jeżeli jednak nie chcemy z nich rezygnować, pamiętajmy o założeniu skarpetek. Przechodzenie boso przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku może prowadzić do paskudnych infekcji.

Czego nie zakładać na lotnisko? 

Proces na lotnisku możemy usprawnić, rezygnując z pasków lub ulubionej biżuterii. Te, choć z pewnością świetnie wykańczają stylizację, to zwykle uruchamiają czujniki podczas kontroli bezpieczeństwa. Ściągając dodatki wcześniej, zaoszczędzamy czas i unikamy ryzyka zgubienia ich lub zepsucia.

Byłam świadkiem, jak ktoś zdejmował duży naszyjnik z pereł, który zaczepił się o jej ubranie i pękł, a perły podskakiwały po podłodze

- mówiła Cheryl Nelson, ekspertka ds. podróży.

Kobieta odradziła również zakładanie modnych w tym sezonie bojówek. Spodnie te mają wiele kieszeni, przez co łatwo zapomnieć o przedmiotach w nich schowanych. Może tam to przysporzyć problemów z ochroną lotniska i dodatkowego stresu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: