Tam Polacy wybierają się najchętniej na ferie 2023. Ile zapłacimy? Ekspert przyznaje, że jest drożej

Już wkrótce ferie zimowe rozpoczną dzieci z pierwszych województw. To czas, kiedy wielu Polaków planuje rodzinne urlopy - i są to nie tylko wyjazdy na narty. Jak wyjaśnił w komentarzu dla Gazeta.pl Karol Wiak z serwisu Nocowanie.pl, obecnie ceny są wyraźnie wyższe, ale Polacy nie stracili zainteresowania wyjazdami.

Uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego już wkrótce, bo 16 stycznia, rozpoczną ferie zimowe. To idealna okazja do wybrania się na stoki narciarskie, a także odkrywania zakamarków Polski. Gdzie rodacy wybierają się najchętniej? Jak się okazuje, w tym roku największą popularnością cieszą się Zakopane, Karpacz oraz Szklarska Poręba.

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Ferie zimowe 2023 - najpopularniejsze kierunki

Ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem w górach. Tendencja spędzania tego czasu na stokach utrzymała się także i w tym roku. Jak zdradził Karol Wiak, zgodnie ze stanem na 9 stycznia największą popularnością cieszą się Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Wisła, Krynica-Zdrój, Gdańsk, Szczyrk, Łeba oraz Kołobrzeg.

Jak możemy zauważyć, w okresie ferii Polacy chętnie wybierają się także nad morze. Jednak jeszcze ponad dwa tygodnie temu, w czołowej dwudziestce zestawienia można było zauważyć tylko jedną miejscowość nadmorską - Kołobrzeg. 

Czy możemy mówić o pewnego rodzaju ożywieniu miejscowości nadmorskich? Z pewnością tak! Do Kołobrzegu dołączyło Sarbinowo, Ustronie Morskie oraz Łeba i Ustka

- wyjaśnił Karol Wiak w rozmowie z Gazeta.pl.

Jak dodał ekspert, zainteresowanie noclegami nad morzem jest obecnie większe niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Ile za ferie? Nie jest tanio

Polacy wybierający się na ferie zimowe muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Przykładowo tygodniowy nocleg nad morzem dla czteroosobowej rodziny to wydatek rzędu 1000 zł. Pobyt w górach wiąże się z podobnymi kosztami. 

Oczywiście są też takie obiekty, w których zapłacimy nawet o połowę taniej. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kilku czynników, takich jak lokalizacja, standard obiektu, czy udogodnienia, z których będziemy mogli korzystać

- tłumaczy redaktor z serwisu Nocowanie.pl.

Pomimo tego, że ceny są obecnie wyższe o około 25 proc. w porównaniu do 2022 roku, to Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają. Na ten moment nie musimy się jeszcze martwić o brak miejsc. Wycieczki można rezerwować z dnia na dzień nawet w najpopularniejszych kurortach

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: