Te województwa wkrótce zaczną wypoczynek. Kiedy planować wyjazd? Poznaj terminy ferii zimowych 2023 [KALENDARZ]

Wraz z początkiem roku wszyscy uczniowie wyczekują ferii zimowych. Nie wszyscy uczniowie będą jednak wypoczywać w jednym terminie. Ferie w poszczególnych województwach będą rozpoczynać się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jako pierwsze feriami cieszyć się będą województwa łódzkie, lubelskie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Mimo długich weekendów oraz przerw świątecznych z racji Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, ferie zimowe to najdłuższy okres wolny od nauki poza wakacjami. Nic dziwnego, że jest to czas tak mocno wyczekiwany zarówno przez najmłodszych uczniów, jak i przez licealną młodzież. Również rodzice planujący zimowy wyjazd ze swoimi pociechami oczekują tego czasu z niecierpliwością.

Ze względów organizacyjnych co roku ustalane są cztery terminy ferii, różne dla konkretnych województw. Zazwyczaj pierwsza tura ferii zimowych rozpoczyna się w połowie stycznia, zaś ostatnia, czwarta tura startuje w połowie lutego i kończy pod koniec miesiąca. Kiedy zaplanować urlop na ferie zimowe 2023? Przedstawiamy harmonogram z podziałem na województwa.

Ferie zimowe 2023 - kalendarz dla każdego województwa

16 stycznia br. pierwsze województwa rozpoczynają zimowy wypoczynek. W tym roku ferie potrwają do 26 lutego. Kiedy uczniowie poszczególnych regionów kraju będą odpoczywać od nauki w szkołach?

  • 16 stycznia - 29 stycznia: łódzkie, lubelskie, podkarpackie, pomorskie i śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: warmińsko-mazurskie i podlaskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: małopolskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie i świętokrzyskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, opolskie, mazowieckie i zachodniopomorskie.

Kiedy czekają nas kolejne wolne dni od nauki? Harmonogram na rok szkolny 2022/23

Na szczęście ferie zimowe nie są ostatnimi dniami wolnymi przed końcem roku szkolnego. Uczniów czeka jeszcze przerwa wiosenna, czy uwielbiana przez Polaków majówka. Jakie dni będą wolne w roku szkolnym 2022/23 po zakończeniu ferii zimowych?

  • 6 do 11 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1 do 3 maja - majówka;
  • 8 czerwca - Boże Ciało.
Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: