Mamy powody do dumy. Polska restauracja uznana za jedną z najlepszych w Europie

"Fiorentina - najlepsza polska kuchnia w Krakowie" - właśnie takim hasłem reklamuje się słynna, krakowska restauracja. Z tą opinią zgodziło się również jury konkursu World Culinary Awards, które uznało Fiorentinę za najlepszą restaurację w Polsce i jedną z najlepszych w Europie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezwykła podróż zmysłów i kubków smakowych - wydaje się, że właśnie taki cel przyświecał właścicielom krakowskiej Fiorentiny. Jedną ze specjalności restauracji jest wołowina przygotowywana na grillu opalanym węglem drzewnym oraz stek po florencku. Takie połączenia smakowe zachwyciły jury konkursu World Culinary Awards, które przyznało lokalowi tytuł najlepszej restauracji w Polsce i jednej z najlepszych w Europie

Zaszczytne grono

Na liście wyróżnionych lokali znalazły się również dwie inne restauracje z Krakowa i jedna z Warszawy. Biorąc pod uwagę renomę konkursu, właściciele wyróżnionych restauracji mają powody do dumy. - World Culinary Awards przyznaje nagrody restauracjom z całego świata w kategoriach regionalnych, a także tematycznych. Tytuł najlepszej restauracji w Europie otrzymała "Uliassi" w miejscowości Senigallia we włoskiej Marchii - podaje krakow.pl

 

Steki, kaczki i nie tylko 

Fiorentina mieści się przy ul. Grodzkiej w Krakowie, w zabytkowych wnętrzach kamienicy. Na tle innych lokali wyróżnia ją przede wszystkim magiczna atmosfera i dania podawane w nowoczesnych aranżacjach, skomponowane przy użyciu lokalnych produktów. Co ciekawe, menu zmienia się wraz z nastaniem kolejnej pory roku. Obecnie widnieją w nim m.in. takie pozycje jak:

  • mus z oscypka, konfitura z brusznicy, olej rzepakowy (za 58 zł),
  • zupa grzybowa, kluski z serem Bursztyn (w cenie 36 zł),
  • sezonowana polędwica wołowa, sos z czerwonego wina, karmelizowana cebula (za 126 zł)
  • piernik z kremem orzechowym i konfiturą malinowo-różaną (za 42 zł)

Pozycji w karcie jest jednak o wiele więcej. Dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą ucztę, restauracja oferuje menu degustacyjne; do wyboru 5 lub 7 dań. 

 

Źródła: fiorentina.com.pl, krakow.pl

Więcej o: