Polańczyk - sanatorium na lato i zimę. Jest tu mniejszy tłok, ale atrakcji przez to nie brakuje

Polańczyk - sanatorium idealne dla tych, którym zależy na wypoczynku w nieco mniej zatłoczonym miejscu. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu atrakcji. To bieszczadzkie uzdrowisko kryje wiele fantastycznych miejsc, które świetnie sprawdzą się na wypoczynek dla singli, par, czy rodzin.

Choć Polańczyk to najpopularniejszy z bieszczadzkich kurortów, nawet w szczycie sezonu nie można narzekać tu na zbyt duży tłok. Znajduje się tu wiele różnorodnych atrakcji, wśród których każdy znajdzie tu coś dla siebie. Największym atutem tego regionu są jednak piękne widoki, więc nie sposób wybrać się na pieszą wędrówkę jednym z licznych szlaków - niezależnie od pory roku.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Polańczyk - sanatorium na lato i zimę. Raj dla kuracjuszy

Polańczyk w Bieszczadach to istny raj dla kuracjuszy. Najczęściej przybywają tu osoby cierpiące na:

  • choroby ortopedyczno-urazowe,
  • choroby reumatyczne,
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
  • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz endokrynologiczne.

Wyjątkowe znalezisko w bagażu turysty. 'Funkcjonariusze lotniska nie uznali tego za hissssssteryczne' Bagaż niespodzianka. "Funkcjonariusze nie uznali tego za hissssssteryczne"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Otoczony lasami jest bardzo często wybierany jako miejsce wypoczynku przez osoby, które chcą pooddychać świeżym powietrzem i zażyć wyjątkowego klimatu. Seniorzy szczególnie upodobali sobie sanatoria zlokalizowane blisko jeziora, ale baza noclegowa jest tu niezwykle szeroka. Przebywając w Polańczyku, nie sposób nie spróbować wód mineralnych "Polańczanka" i "Solinianka".

Tatry znów będą oblegane. Obiecujące prognozy pogody sprawiają, że narciarze rezerwują noclegi Tatry. Prognozy pogody sprawiają, że narciarze rezerwują noclegi

Polańczyk - atrakcje. Gdzie warto się wybrać latem, a gdzie zimą?

Polańczyk to miejscowość pełna atrakcji. Latem warto wybrać się na plażę w pobliżu Jeziora Solińskiego lub na rejs statkiem po akwenie. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek, również będą miały co tu robić. Niezależnie od pory roku warto wybrać się na pieszą wędrówkę jednym z licznych bieszczadzkich szlaków. Z kolei zimą Polańczyk zaprasza miłośników sportów zimowych. Warto również zatrzymać się w jednej z urokliwych knajpek, by spróbować pysznych regionalnych dań.

Więcej o: