Gdzie jest ciepło w lutym? Trzy kierunki idealne na zimowy wyjazd

Zima dla wielu osób nie jest ulubioną porą roku - zwłaszcza teraz, gdy o śniegu można co najwyżej pomarzyć. Są jednak miejsca na świecie, gdzie panuje wieczne lato. Mamy trzy propozycje na zimowy wyjazd.

Zima w tym roku nas nie rozpieszcza - niskie temperatury i plucha za oknem to dla wielu osób nie są idealne warunki do życia. Zimowy wyjazd w ciepłe kraje wydaje się więc wymarzonym rozwiązaniem na polską rzeczywistość. Podpowiadamy, gdzie jest ciepło w lutym.

Wyspy Kanaryjskie - dla tych, którzy nie szukają upałów

Zimy na Wyspach Kanaryjskich są ciepłe, ale nie upalne - średnia temperatura wynosi tam 21,5 st. C. Ponadto opady deszczu w lutym są niewielkie lub nie występują wcale. Dzięki temu można cieszyć się pogodą i zostawić deszcz za sobą.

Lot bezpośredni z Polski na Wyspy Kanaryjskie trwa ok. 5-6 godzin. Archipelag składa się z siedmiu większych i sześciu małych wysp. Do najpopularniejszych kierunków turystycznych należą Teneryfa, Gran Canaria, czy Fuerteventura.

Zobacz wideo Co zrobić, gdy biuro podróży upada?

Cancún - najgorętszy i najdalszy kierunek na liście

Meksyk zyskuje coraz większą popularność wśród turystów z Polski. Szczególnie oblegane jest tam miasto Cancún, znajdujące się w północnej części stanu Quintana Roo. Średnie temperatury sięgają tam 32,2 st. C.

Lot z Polski do Cancún trwa niemal 12 godzin, jednak miejsce to rekompensuje cały czas spędzony w samolocie. Miejsce kusi pięknymi plażami i idealnymi warunkami do nurkowania. Warto jednak wziąć pod uwagę, że o tej porze roku słońce świeci tam jedynie pięć godzin dziennie.

Gdzie jest ciepło w lutym? Egipt to kierunek nie tylko na lato

Egipt to kierunek, który Polacy wybierają szczególnie latem. Warto pamiętać jednak, że również zimą panują tam wysokie temperatury. W lutym termometry 26-27 stopni Celsjusza, chociaż może być nieco zimniej lub cieplej w zależności od regionu. 

Egipt jest olbrzymim krajem, dlatego lot tam może trwać od czterech do ponad 10 godzin. Bezpośrednio z Polski można dostać się m.in. do Kairu czy Hurghady. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: