Boisz się turbulencji? Pilot zdradza, gdzie usiąść, by przetrwać lot bez zszarganych nerwów

Boisz się turbulencji? Okazuje się, że jeśli zajmiesz odpowiednie miejsce w samolocie, nie będą one aż tak odczuwalne. Pilot z ponad 10-letnim stażem zdradza, który fotel warto zająć, jeśli turbulencje za każdym razem spędzają nam sen z powiek.

Silne turbulencje mogą być bardzo niebezpieczne i może nie być w stanie stawić im czoła nawet najbardziej  doświadczony pilot. Turbulencje są dla pasażerów niezwykle nieprzyjemne. Wiele osób najada się w tym czasie strachu. W końcu mogą doprowadzić do obrażeń i uszkodzeń.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Boisz się turbulencji? Pilot radzi, które miejsce powinieneś zająć

29-letni Garrett, który jest pilotem od ponad 10 lat, obecnie pracuje dla American Airlines i prężnie działa w mediach społecznościowych. Jak podaje "The Sun" zdradził, które miejsce w samolocie powinniśmy zająć, jeśli boimy się turbulencji. Jego zdaniem osoby, które boją się turbulencji, powinny zajmować miejsca w pobliżu skrzydła. Na tych miejscach turbulencje są mniej odczuwalne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Samolot jest zbudowany jak huśtawka, a najbardziej stabilna część znajduje się nad skrzydłami

- poinformowała z kolei Thrillist stewardesa z 20-letnim stażem Madeleine Doyle.

Liczba turbulencji wzrośnie. Wszystko przez zmiany klimatu

Paul Williams, profesor nauk o atmosferze na Uniwersytecie w Reading w Wielkiej Brytanii zastrzega jednak, że w najbliższych dziesięcioleciach turbulencje mogą występować znacznie częściej.

Przeprowadziliśmy kilka symulacji komputerowych i odkryliśmy, że silne turbulencje mogą podwoić się lub potroić w nadchodzących dziesięcioleciach

- poinformował w rozmowie z CNN.

Badania wykazują, że występowanie turbulencji wzrośnie na całym świecie do lat 2050-2080 - szczególnie na najbardziej uczęszczanych trasach lotów. Pojawiać się będzie coraz więcej turbulencji najsilniejszego rodzaju. Nie musimy jednak się bać i ograniczać lotów.

Samoloty nie zaczną spadać z nieba, ponieważ samoloty są budowane zgodnie z bardzo wysokimi specyfikacjami i są w stanie wytrzymać najgorsze turbulencje, jakich możemy się spodziewać, nawet w przyszłości

- dodaje Paul Williams.

Więcej o: