Sama objechała świat. Zdradziła, czego już nigdy by nie zrobiła. "Nie zamawiajcie mrożonej kawy w Europie"

Podróżowanie nie jest tak trudne, jak może się to wydawać. Mając na uwadze kilka aspektów, jesteśmy w stanie przełamać wszelkie bariery związane z tą ciekawą pasją. Kilkoma związanymi z tym poradami podzieliła się użytkowniczka TikToka, Raimee.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Raimee to 27-letnia podróżniczka, która mimo swojego młodego wieku ma już bardzo duże doświadczenie w swojej pasji. TikTokerka ma na swoim koncie pracę w branży podróżniczej, a także 34 zwiedzonych krajów, do których, jak sama twierdzi, wybierała się z niskim budżetem. Poniższe porady to wynik doświadczenia zbieranego przez lata, który z pewnością przyda się wielu osobom, dla których podróżowanie jest równie ważne.

Warto zatrzymać się przy lokalnym punkcie informacji turystycznej

Kiedyś Raimee uważała, że punkty informacji turystycznej to zupełnie zbędna rzecz. Jak się okazało, warto jednak zatrzymać się tam na chwilę, chociażby żeby dowiedzieć się kilku ciekawostek odnośnie do miejsca, w którym się znajdujemy.

 

Praca nie musi być przeszkodą

Z pewnością wielu osobom wydaje się, że nie da się podróżować, mając na karku stałą pracę. W tym przypadku zbawienna jest praca zdalna, dzięki której będziemy mogli wyjeżdżać częściej, a może i nawet poznawać ludzi, którzy nas do tej pracy zainspirują tak jak w przypadku Raimee.

Nie spotykajmy się z ludźmi, o których mało wiemy

Jest to dość oczywiste, jednak niektórym wciąż zdarza się o tym zapominać. Na miejscu umawiajmy się tylko z osobami, o których mamy dość potrzebnych informacji, na przykład z social mediów. Spotkanie się z kimś, kto może coś zataić, zawsze wiąże się z ryzykiem. 

Oprócz tego Raimee zostawiła nas z dwoma dość żartobliwymi przekazami. To, że nie powinniśmy się umawiać z Francuzami, gdyż prawdopodobnie są żonaci, może być przez niektóre kobiety już sprawdzone. Ciekawa jednak wydaje się uwaga odnośnie do mrożonej kawy, gdyż według podróżniczki, po tym, jak ją zamówiła, stała się obiektem wielu krzywych spojrzeń...

Więcej o: