Marzysz o pierwszej klasie w samolocie? Te triki pozwolą podwyższyć standard bez wydawania oszczędności

Podróż samolotem, zwłaszcza na długich dystansach to dla wielu prawdziwy koszmar. Z myślą o komforcie pasażerów premium stworzono zatem klasę premium, która wyróżnia się rozmaitymi wygodami, jedna jest znacznie droższa. Aby przesiąść się ze strefy ekonomicznej do businessowej, wystarczy znajomość kilku trików - obejdzie się bez wydawania oszczędności!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdyby nie wysokie koszty niemal każdy wybrałby pierwszą klasę w samolocie. Zazwyczaj kierujemy się jednak promocyjnymi cenami w klasie ekonomicznej. Jak się okazuje, aby zaznać komfortu i luksusu, wcale nie trzeba wydawać oszczędności! Znajomość tych prostych trików może umożliwić nam przesiadkę na przód samolotu. 

Bilet lotniczy w pierwszej klasie bez dodatkowych opłat? 

Jeśli czeka nas długi rejs lub najzwyczajniej cenimy sobie przestrzeń i komfort w samolocie, najlepiej jest wybrać droższą opcję w pierwszej klasie. Jednak duże różnice cenowe często zniechęca podróżnych do zakupu miejsc na przodzie maszyny. Dla przykładu w rodzimych liniach LOT na trasie Warszawa - Seul, przejście z klasy ekonomicznej do premium kosztuje około 1400 PLN za każdy odcinek. Znamy jednak opcje, które pozwolą zaoszczędzić i skorzystać z wygód na pokładzie. 

Jedną z metod jest także wykupienie specjalnej opcji. Mowa tu możliwości licytowania przejścia do wyższej klasy na kilkadziesiąt godzin przed lotem. Taką usługę ma m.in. LOT, Lufthansa, KLM i blisko 50 innych przewoźników. Wystarczy zaproponować swoją stawkę lub czekać na ofertę w aplikacji - później dostajemy informację o decyzji i gotowe! 

Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Darmowa klasa premium w samolocie - triki, które pomogą w zmianie miejsca

Najbardziej pożądaną spośród opcji jest oczywiście ta darmowa. Jak się okazuje, jest kilka sposobów, by bez dodatkowych kosztów móc cieszyć się komfortowym lotem w klasie premium. Pierwszą wskazówką jest...śmiałość! Czasami wystarczy zapytać obsługę o taką możliwość. Przy odrobinie szczęścia pracownicy zaprowadzą nas na nowe miejsce. 

Innym patentem na lot w wyższej klasie jest pojawienie się na lotnisku dużo wcześniej lub odwrotnie, dosłownie na ostatnią minutę! W przypadku częstego overbookingu przewoźnik (poza liniami niskobudżetowymi) może nieco kombinować i przydzielić nam lepsze miejsce. Warto wspomnieć, że duże szanse mają także stali klienci danej linii, uczestnicy programu lojalnościowego lub zagorzali podróżnicy, którzy mają "wylatane" setki godzin. Znajdują się także szczęśliwcy, którzy klasę premium otrzymują po poinformowaniu obsługi o wyjątkowej okazji takich jak rocznica ślubu, urodziny czy ogłoszenie narzeczeństwa. 

Więcej o: