Czy warto jechać na Cypr zimą? I to jak. O tej porze roku zamienia się w królestwo flamingów

Czy warto jechać na Cypr zimą? Okazuje się, że ta wyspa zachwyca nie tylko latem, gdy termometry wskazują 40 stopni, ale i zimą. I choć wówczas temperatury są nieco niższe, to wyspa jest wyjątkowo urokliwa.

Zimą temperatura na Cyprze nie jest co prawda tak wysoka, jak latem, ale znacznie wyższa niż w naszym kraju. W ciągu dnia na termometrach możemy zobaczyć od 15 do nawet 20 stopni. Nie ma więc czego się bać - warto rezerwować urlop na Cyprze o tej porze roku.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Czy warto jechać na Cypr zimą? Nie pytaj - rezerwuj wypoczynek

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, że urlop na Cyprze w zimie to dobry pomysł, musisz wiedzieć, że od listopada do marca wyspa zamienia się w istne królestwo flamingów. Żaden turysta nie przepuści spotkania z tymi wyjątkowymi ptakami. Warto jednak zainwestować w aparat bądź w smartfona z dobrym aparatem, gdyż bywają bardzo płochliwe i lepiej trzymać się od nich w pewnej odległości.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cypr - najlepsze atrakcje. Te miasta trzeba odwiedzić

Na Cyprze nie brakuje atrakcji. To piękne, wielokulturowe miejsce. Przyroda naprawdę potrafi tu zachwycić. Szczególnie warto zobaczyć na własne oczy Skałę Afrodyty, czyli miejsce, w którym jak podaje mitologia, miało dojść do narodzenia się z piany bogini Afrodyty.

Na terenie miasta Pafos nie brakuje zabytków, które powinny znaleźć się na liście odwiedzenia podczas pobytu na Cyprze. Nie bez powodu najchętniej odwiedzane są Grobowce Królewskie oraz park archeologiczny Kato Pafos.

Zimą warto wybrać się również do górskich wiosek, gdzie warto zatrzymać się na regionalne jedzenie. Z kolei półwysep Akamas to wspaniała baza wypadowa dla osób, które kochają piesze wędrówki i chcą zażyć świeżego powietrza. Nie zapomnijcie, by odwiedzić tam  miasteczko Polis ze słynnymi Łaźniami Afrodyty oraz tawerną z różnorodnymi owocami morza.

Więcej o: