Agresywna foka rzuciła się na turystów. Zamieszanie na plaży. Dzikie zwierzę pogryzło kilka osób

Na plaży w Kapsztadzie pojawiła się młoda foka, która zaatakowała przebywające w wodzie osoby.. Zwierzę wywołało niemałe zamieszanie. Turyści byli przerażeni - kilku z nich zostało ugryzionych. Filmik ze zdarzenia opublikowała tiktokerka.

Na plaży Clifton w Kapsztadzie doszło do szokującego zdarzenia. Do turystów podpłynęła młoda foka, którą początkowo zachwycali się plażowicze. Chwilę później doszło do scen rodem ze "Szczęk". Zwierzę zaatakowało kilka osób znajdujących się w wodzie. Ludzie zaczęli krzyczeć i uciekać przed agresywną foką.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Film z plaży, na którym widać rozeźloną fokę udostępniła tiktokerka

Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane na TikToku. Na początku można usłyszeć, jak osoby wypoczywające na plaży cieszą się z obecności foki. Na filmiku słychać kobietę, która jest nią wręcz zachwycona:

Jaka słodka! 

Niestety zaraz po tych słowach foka całkowicie zmieniła swoje zachowanie.

Młoda foka ruszyła z agresją na kąpiących się ludzi

Sceny, które zostały nagrane pokazują, jak zwierzę atakuje osoby przebywające w wodzie. Foka rozpoczęła atak w kierunku chłopca, który bawił się w pobliżu. Zwierzę go ugryzło, dziecko przewróciło się, a foka dalej próbowała go pochwycić. Na szczęście chłopiec został uratowany przez plażowiczów. Zwierzę jednak nie dało za wygraną i rzuciło się na kolejną osobę. Zaatakowało kobietę, która również została przez nie ugryziona. Z pomocą przyszły inne osoby znajdujące się w pobliżu.

Zwierzę zostało wrzucone z powrotem na głębszą wodę

Ostatecznie młoda foka została wyrzucona z powrotem do wody przez jednego z mężczyzn. Plażowicz złapał ją za płetwy i przerzucił z płycizn na głębsze wody oceanu.

Jak zaznaczają internauci, to dzikie zwierzę było w swoim środowisku naturalnym, a ludzie wkroczyli na jego teren. 

To jest foka, a my jesteśmy na jej terenie

Pamiętajmy, że foki są dzikimi zwierzętami, które, jak pokazuje filmik, potrafią być bardzo agresywne, dlatego w miarę możliwości nie powinno się zakłócać ich spokoju. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: