Ujawniono "najszczęśliwsze miejsca w Europie". Niektóre mogą zaskakiwać, na liście znalazł się m.in. cmentarz

Niektóre miejsca przyciągają turystów bardziej niż inne. Dosłownie. Turyści często wybierają się tam już o wczesnych godzinach porannych i ustawiają w długich kolejkach, by zrobić wymarzone zdjęcie. Jak się okazuje, tego typu lokalizacje mogą być określane mianem "najszczęśliwszych".

Serwis bestonlinecasinos.com we współpracy z TripAdvisor stworzył listę "najszczęśliwszych miejsc w Europie". Jak poinformował portal well.pl, rozumiane są przez to lokalizacje, które pełnią funkcję pewnego rodzaju amuletów. Ludzie czują się w nich szczególnie radośni lub odnajdują w nich szczęście - w miłości czy nawet finansach. W tym celu autorzy przeanalizowali najpopularniejsze wyszukiwania, hasztagi na Instagramie, a także recenzje na TripAdvisor. Niektóre lokalizacje mogą jednak zaskakiwać. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Najszczęśliwsze miejsca w Europie. Fontanna di Trevi w Rzymie

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się jedna z najpopularniejszych atrakcji Rzymu - Fontanna di Trevi. To barokowe dzieło zachwyca wspaniałymi rzeźbami przedstawiającymi boga mórz, Neptuna otoczonego trytonami i mieniącą się w blasku słońca turkusową wodą. Wiele osób decyduje się na odwiedzenie tej lokalizacji w poszukiwaniu szczęścia. Wierzą bowiem, że wrzucenie monety do fontanny przyniesie nam powodzenie w miłości. Praktyka ta nie jest jednak mile widziana przez władze miasta. Zawarte w monetach związki chemiczne niszczą cenny kamień. 

Nazwanie tej atrakcji najszczęśliwszym miejscem w Europie może nieco zaskakiwać. Obecne tam tłumy turystów często mogą przyprawiać o zawrót głowy, niekoniecznie pozytywny. 

To w tych miejscach czujemy się najszczęśliwsi

Na kolejnych pozycjach znalazły się równie popularne lokalizacje. Na drugim miejscu pojawiła się turecka Hagia Sophia, a podium zamknął Most Karola w Pradze - to właśnie tam stoi rzeźba Jana Nepomucena. Według legend dotknięcie umieszczonej na niej płaskorzeźby psa przynosi szczęście. I tak też robi tysiące turystów. 

Na liście wymieniono także m.in. Blarney Castle w Cork czy oblegany dom Julii w Weronie. Zaskakiwać może miejsce, które znalazło się na siódmej pozycji. Ta przypadła... cmentarzowi Pere Lachaise w Paryżu. Najwidoczniej także nekropolie mogą przynosić nam szczęście. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: