Nie tego spodziewała się po wakacyjnym raju. "Instagram kontra rzeczywistość"

Lazurowa woda, cień rozłożystych palm i rajskie otoczenie - ale tylko na jednym kadrze. Widoki, które znajdują się poza nim, zaskoczyły zarówno internautów, jak i samą autorkę nagrania, które pojawiło się jakiś czas temu na TikToku. "Bali na Instagramie vs w prawdziwym życiu" - skomentowała krótko.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdarza się, że użytkownicy Instagrama i innych aplikacji mobilnych zachwycają się ujęciami z rajskich miejsc, po cichu zazdroszcząc innym takich widoków. Jednak w mediach społecznościowych pokazuje się najczęściej tylko idealne urywki, czasami niemające zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Aby przełamać ten schemat, TikTokerka publikująca pod nazwą "luna_maryse" ujawniła, jak wygląda pobyt w rajskim hostelu "za kulisami". 

Dwa światy 

Basen z palmami w okolicy - jest. Rzędy równo ułożonych leżaków - są. Lazurowa barwa wody - obowiązkowo. Gdyby holenderska TikTokerka nagrała tylko ten widok z hotelowego pokoju na Bali, mogłoby się wydawać, że całe otoczenie przypomina kolejny, rajski kurort, o którym większość z nas marzy, pogrążona w szarej rzeczywistości. Po chwili jednak kamera nieznacznie przesuwa się na lewo, a obrazek, który pojawia się na ekranie, zupełnie kontrastuje z tym, co widzieliśmy przed momentem. 

Zaczęło się od balkonu

Kiedy holenderska turystka wyszła na balkon pokoju w Kos One Hostel w Canggu, jej oczom ukazały się dwa różne obrazki. Z jednej strony basen, palmy i leżaki, z drugiej - błotnisty teren, podniszczone budynki w trakcie remontu i otoczenie, które odbiega od wyobrażenia o klasycznym, wakacyjnym raju. Tym bardziej że zdjęcia na stronie hostelu sprawiają wrażenie, jakby obiekt był otoczony zielenią. "Chyba musisz być nowa na Bali" - komentuje jeden z użytkowników TikToka, tym samym sugerując, że takie sytuacje zdarzają się tu na porządku dziennym. Niestety ma rację. 

"Nie daj się nabrać"

W listopadzie 2022 roku podobne nagranie opublikowała Victoria Goulbourne. W pierwszej chwili zachwyca nas egzotyczne otoczenie, palmy i leżaki w otoczeniu bujnej roślinności. Wystarczy jednak nieznacznie zmienić perspektywę i przesunąć telefon na lewo, a naszym oczom ukaże się niewielka, zanieczyszczona rzeka z błotnistym otoczeniem. "Każdy wie, jaka jest prawda - insta polepsza efekt, nic więcej" - skomentował jeden z internautów. 

Źródło: TikTok

Więcej o: