Pokazała, co robi z telefonem w samolocie. Banalny trik na idealne nagranie ze startu. Jak z filmu

Podróżując samolotem, za każdym razem podziwiamy piękne widoki, które aż proszą się o uwiecznienie. Jeśli chcemy, aby nasza pamiątka z podróży była czymś więcej niż amatorskim nagraniem, jest na to wręcz oczywisty sposób.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagrania i zdjęcia wykonane telefonem to coś, z czym zawsze wracamy praktycznie z każdej podróży. Również w trakcie transportu do miasta lub innego kraju, zdarza się nam wyjąć smartfona w celu uwiecznienia widoków za oknem, które czasem potrafią być naprawdę niesamowite. 

W takim przypadku przeszkodą mogą się pojawić wszelkie turbulencje, które pojawiają się zwłaszcza w momencie startu samolotu. A czy może być coś bardziej zapadającego w pamięć niż chwila, w której wznosimy się w górę, a miasto i wszelkie obiekty, które do tej pory wydawały się ogromne, robią się w naszych oczach coraz mniejsze? Coś takiego na pewno sprawia wrażenie zwłaszcza w przypadku, gdy znajdujemy się w samolocie po raz pierwszy w życiu. Z pewnością taką sytuację warto nagrać, a użytkowniczka TikToka o nazwie katamogz podzieliła się trikiem, jak zrobić to w ''profesjonalny'' sposób.

Trik na nagrywanie telefonem - zasłona od okna samolotu najważniejszym elementem

Trik wyjaśniony przez katamogz to czynność bardzo oczywista i prosta. Zapewne wielu użytkowników popularnego serwisu po obejrzeniu jej nagrania zastanawiało się, czemu jeszcze tak nigdy nie zrobili. Okazuje się, że w celu wykonania dobrego nagrania ze startu samolotu wystarczy...umieścić telefon w oknie za zasuwaną zasłoną. Odległość między zasłoną a oknem jest na tyle mała, że telefon znajdujący się w takiej przestrzeni będzie bardzo dobrze usztywniony. Dzięki temu nasze nagranie będzie zawierać skupiony obraz, bez zbędnych turbulencji. Post katamogz spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, gdzie spośród niemal 10 tys. komentarzy wielu użytkowników TikToka zadeklarowało się, że od teraz również będą nagrywać w taki sposób.

Więcej o: