Râsnov to piękne miejsce w niezwykłym kraju. Sprawdź, dlaczego warto je odwiedzić

Râsnov jest osadą, która założona została przez Zakon Krzyżacki. W mieście znajduje się również kompleks skoczni narciarskich. Piękne okoliczności przyrody i historyczny rys sprawiają, że jest to miejsce, które warto wybrać na wycieczkę.

Râšnov – gdzie jest położony jeden z najbardziej malowniczych zakątków Rumunii?

Râšnov - gdzie jest położony ten wyjątkowy zakątek? To pytanie zadaje sobie wielu turystów. Ta malownicza miejscowość, która skupia ok. 16.000 mieszkańców, położona jest w okręgu Braszów w Siedmiogrodzie, na obszarze Rumunii

Râšnov – co warto zobaczyć podczas podróży po Rumunii?

Râšnov to stosunkowo małe miasteczko, jednak jest pewna rzecz, dzięki której jest ono dość dobrze znane ludziom z całego świata. Chodzi tu oczywiście o skocznię narciarską, która była już odnawiana. Ale nie tylko ona ma wpływ na turystyczne oblicze rumuńskiego miasteczka. Oprócz tego warty polecenia jest zamek chłopski, który uważany jest za unikalny i to na skalę światową. Z tego co wiadomo, nigdzie więcej w Europie nie powstawały zamczyska chłopskie budowane przez sam lud. To tam, gdy zbliżało się niebezpieczeństwo, uciekała cała ludność. Budowla otoczona jest cudownym masywem Karpat Wschodnich, co tylko dodaje jej uroku i tajemniczości. Choć obecnie są to bardziej ruiny niż pełnowartościowy budynek, to warto je zobaczyć. Jeśli więc naszym celem jest Râšnov to to, co warto zobaczyć, to na pewno zamek i skocznię, które otoczone są przez malownicze krajobrazy. Z murów zamczyska można podziwiać piękny widok na położone w dole miasteczko oraz skalny fragment gór Piata Craiului.

Zobacz wideo Rewolucyjna zmiana w skokach. Ta nowinka zmienia skoki!

Piękne krajobrazy do podziwiania, a w Râšnov jaka pogoda? Warto wiedzieć, planując wyjazd!

Planując wakacje o obojętnie, jakiej porze roku, dobrze jest zainteresować się warunkami pogodowymi, by jak najwięcej skorzystać z wycieczki. Râšnov – kiedy pogoda będzie najlepsza? Taka, która da pospacerować i pozwiedzać oraz nacieszyć oczy pięknym krajobrazem? Zwykle poleca się, by wybrać się tam w miesiącach lipcu i sierpniu. W tym czasie panuje na miejscu przyjemna temperatura ok. 22 stopni i jest najmniej opadów, co zwiększa szansę na udane wyprawy.

RumuniaRumunia Rudoslawa_Lucyferowska/ Pixabay

Czy lepiej wybrać Râšnov latem czy zimą?

Wszystko zależy od tego, jakie temperatury i formy spędzania wolnego czasu są nam bardziej bliskie. Jeśli kochamy sporty zimowe, to ujemna temperatura nie jest dla nas przeszkodą. Z kolei, gdy wolimy ciepło i słońce, to lepszym wyjściem będą miesiące letnie. Podobnie w zakresie zwiedzania czy napawania oczu naturalnym krajobrazem – dla jednych śnieg nie będzie przeszkodą, a dla innych dodatnia temperatura uniemożliwia wysiłek fizyczny. Warto więc wziąć pod uwagę nasze preferencje w zakresie sposobu, w jaki lubimy podróżować i korzystać z wolnego czasu.

Râšnov – jak czytać? Jak poprawnie wymawiać nazwę miejscowości?

Jak wszędzie, czyli w każdym kraju czy mieście, dobrze jest wiedzieć, jak poprawnie wypowiadać nazwę miejsca, w którym przebywamy. Zatem Râšnov – jak wymawiać? Gdyby chcieć fonetycznie zapisać wymowę, brzmiałoby to jak "Rysznof". 

Zobacz też: "Zostań tutaj, moja droga teściowo!", czyli nagrobki z Wesołego Cmentarza. "Zamówień nie brakuje"

Więcej o: