Liber przebrał się za króla i rapuje. "Genialna" promocja [WIDEO]

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie realizuje projekt "Piast Superstars". W teledysku w rolę Bolesława Śmiałego wcielił się Liber - Marcin Piotrowski. "Dzisiaj wchodzę tu, wchodzę jak król, bo nie muszę, nie muszę się bać. Kiedyś świat nazwie mnie śmiałym na bank" - słyszymy. "I to jest patriotyzm i tak patriotyzmu można nauczać" - zachwyca się internauta.

To trzeci teledysk, który powstał w ramach projektu "Piast Superstars". Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza do współpracy znanych wykonawców, którzy nagrywają piosenki i teledyski opowiadające o postaciach, datach i wydarzeniach z wczesnego średniowiecza. Bohaterem każdego z nich jest król z rodu Piastów.

W trzecim klipie w rolę Bolesława Śmiałego wcielił się Marcin Piotrowski – Liber. Napisał także tekst utworu. "Dzisiaj wchodzę tu, wchodzę jak król, bo jestem Piastem, rządzę tym miastem. Nie płynę z prądem. Wiem, że mam rację" - rapuje artysta. W pozostałe role wcielili się pracownicy muzeum.

Mój pierwszy raz na nartach Mój pierwszy raz na nartach. Koleżanki mówiły: "Ula! Życie ci niemiłe?!"

Problem jest cały czas taki sam 

Jak czytamy na stronie muzeum, klip "Śmiały" przedstawia konflikt króla Bolesława II Śmiałego z biskupem krakowskim Stanisławem ze Szczepanowa. "To jedna z nierozwiązanych zagadek historii. Choć nie znamy przyczyn sporu, to wiemy jedno – dla żadnej ze stron nie zakończył się on happy endem. Duchowny poniósł śmierć, a władca został wygnany z kraju. Historyczne fakty to nie wszystko. Piosenka odnosi się przede wszystkim do współczesnych wydarzeń, sytuacji i ludzi".

Zmieniają się imiona i twarze, a problem cały czas taki sam - rapuje Liber. 
Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Sztramberk Urokliwe miasto w Czechach. Tu święta nigdy się nie kończą

Fani mają propozycję  

Teledysk zachwycił internautów. Na facebookowym koncie muzeum zyskał 1400 polubień, jest szeroko komentowany i udostępniany.

Jest petarda! Jeszcze Maleńczuk, Świetlicki, Kazik i Nosowska, please – pisze Karol.
Świetne! I to jest patriotyzm i tak patriotyzmu można nauczać. I to jest nowoczesne muzeum. Kraków pozdrawia Gniezno! Na Wawelu też na plus – dodaje Mariusz.
Jesteście genialni!!! Myśleliście, żeby w ten sposób zaprezentować w nowej odsłonie poczet królów i książąt polskich? - podpowiada pani Katarzyna

i zaznacza, że w ferie na pewno odwiedzi placówkę.

Nic dziwnego, że utwór zyskał taką popularność. Pisząca ten artykuł od pół godziny nuci słowa: "Dzisiaj wchodzę tu, wchodzę jak król".

Źródło: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Więcej o: