Jak znaleźć tanie loty na ferie? Zastosuj się do tych wskazówek, a zgarniesz najlepsze oferty

Jak znaleźć tanie loty na ferie? Dni wolne zbliżają się wielkimi krokami, więc warto już się tym zainteresować. Okazuje się, że przy zastosowaniu się do pewnych zasad i odrobinie szczęścia, można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty lotów. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Ferie zimowe tuż tuż. Szalejąca inflacja sprawiła, że wypoczynek w Polsce jest dużo droższy, więc  wiele osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Ceny lotów nie zawsze są jednak optymistyczne. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wydawać kroci, by świetnie się bawić. Wystarczy skorzystać z poniższych wskazówek.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Jak znaleźć tanie loty na ferie? Wyszukiwarki wciąż numerem jeden

Szukanie tanich lotów nie jest trudne. Najprostszym sposobem jest po prostu skorzystanie z wyszukiwarki tanich lotów. Doskonale sprawdzą się w tym Skyscanner, Kayak lub Kiwi. Korzystając z nich, możemy porównać ceny lotów u różnych przewoźników. Decydując się jednak na tanie linie lotnicze, musimy pamiętać o pewnych ograniczeniach - na przykład bagażu, czy ubezpieczenia.

Trójkąt Bermudzki - tajemnicze miejsce owiane złą sławą (zdjęcie ilustracyjne) Trójkąt Bermudzki. Bez wieści giną tam samoloty i statki

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szukać tanich lotów? Dzień tygodnia odgrywa dużą rolę

Okazuje się, że kupując bilety w weekendy, również możemy sporo zaoszczędzić. Różnice pomiędzy cenami weekendowymi a tymi, które są oferowane w ciągu tygodnia, wahają się od 10 do nawet 30 proc. Z kolei najtańsze będą bilety na samolot, który wylatuje w dni robocze. Jeśli chcemy kupić bilet na lot, który odbywa się bliżej weekendu - zapłacimy więcej. Najtańsze będą bilety na loty we wtorek, środę oraz czwartek.

Ferie zimowe (zdjęcie ilustracyjne) Ferie zimowe 2023. Kiedy wypada wolne dla danych województw?

Ferie zimowe 2023. Harmonogram dla poszczególnych województw

Tak prezentuje się harmonogram ferii zimowych 2023 z podziałem na województwa:

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o: