W tym miejscu podają kawę z 24-karatowym złotem. Chętnych nie brakuje

Na pierwszy rzut oka luksusowe wnętrze przypomina słynną restaurację z Titanica. Pozycje, które widnieją w menu, podtrzymują tę królewską aurę - zresztą podobnie jak grana na żywo muzyka w tle. Nie bez powodu New York Café w Budapeszcie wielokrotnie okrzyknięto najpiękniejszą kawiarnią na świecie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bez względu na to, z jakim nastawieniem odwiedzają ten lokal goście - wchodząc do New York Café w Budapeszcie zdecydowana większość nie jest w stanie powstrzymać się przed westchnieniem zachwytu. Freski na ścianach przywodzą na myśl wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej, a kompozycja królewskiego złota, czerwieni i bieli we wnętrzu zapiera dech. Detali, które wyróżniają New York Café na tle innych kawiarni na świecie, jest jednak znacznie więcej. 

Śmietanka towarzyska 

New York Café to nie jedno z klasycznych, nowo otwartych miejsc, które dopiero zyskują sławę wśród skuszonych nowością turystów. Kawiarnia rozpoczęła działalność 29 października 1894 roku i przez długi czas była miejscem kultowym. Gromadziła się tam węgierska śmietanka towarzyska, dziennikarze najpopularniejszych gazet planowali swoje artykuły, a krytycy literaccy mieli nawet swój własny stolik. New York Café stała się wówczas kulturalnym i artystycznym sercem miasta. Obecnie w lokalu goszczą turyści z całego świata, złaknieni estetycznych wrażeń i nietypowych propozycji - a takich w menu nie brakuje.

 

Kraina mlekiem i złotem płynąca

Największe kolejki turystów ustawiają się przed New York Café w porze śniadania. Samo wnętrze kawiarni, które - zdaniem ekspertów - wyprzedza nawet największe paryskie i wiedeńskie perełki, sugeruje, że ceny nie będą należeć do najniższych. Stała opłata za śniadanie wynosi 9000 HUF - jak podaje fly4free.pl. To około 106 złotych. W cenie tej uwzględniono dostęp do typowego szwedzkiego stołu z ofertą śniadaniową. Do wyboru pieczywa, ciasta, sery, owsianki, ciepłe dania itp. 

Szwedzki stół w kawiarni New York Café w BudapeszcieSzwedzki stół w kawiarni New York Café w Budapeszcie fot. Aneta Zając / fly4free.pl

 

Uczta wszystkich zmysłów

Jeśli chodzi o inne pozycje w menu - tam również nie brakuje perełek. New York Café to jedno z nielicznych miejsc, które oferują kawę z 24-karatowym złotem. W karcie uwzględniono na przykład mrożoną kawę ze złotem, lodami waniliowymi i bitą śmietaną. Cena: 12 euro (ok. 56 zł). Z tym luksusowym dodatkiem podaje się również cappuccino, gorącą czekoladę czy latte macchiato. Jeśli chodzi o inne pozycje w karcie, poza ofertą śniadaniową: "New York Burger" kosztuje 18 euro, makaron tagliatelle z serem ricotta 19 euro, z kolei stek z antrykotu z sałatą, sos śmietanowy i kremowe purée ziemniaczane można zamówić w cenie 32 euro

New York Café w Budapeszcie - menuNew York Café w Budapeszcie - menu screenshot - newyorkcafe.hu

 

Źródła: newyorkcafe.hu, fly4free.pl

Więcej o: