Trójkąt Bermudzki - tajemnicze miejsce owiane złą sławą. Bez wieści giną tam samoloty i statki

Trójkąt Bermudzki to obszar Atlantyku, który uznawany jest za miejsce tajemniczych zaginięć statków i samolotów. Wielu fascynatów zjawisk paranormalnych od lat zgłębia wiedzę i prowadzi badania, próbując dowiedzieć się, co naprawdę się tam dzieje. A legenda Trójkąta Bermudzkiego jest wciąż żywa.

Trójkąt Bermudzki znajduje się na północnym Atlantyku - pomiędzy Florydą, Karaibami a Bermudami. Choć teorii spiskowych jest wiele, a pojawiające się od lat spekulacje i rosnące legendy, nauka ma jednak swoją odpowiedź na to, co dzieje się w tym regionie. Co ustalili badacze?

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Trójkąt Bermudzki. Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Okazuje się, że Trójkąt Bermudzki wcale nie jest tak niebezpiecznym miejscem, jak wydaje się wielu z nas. W porównaniu do liczby zaginięć, wypadków i innych zdarzeń, do których dochodzi na innych akwenach, okazuje się, że jest to niezwykle spokojny region. Najniebezpieczniejszym wodnym rejonem jest Pacyfik. Trójkąta Bermudzkiego nawet nie znajdziemy w tym zestawieniu, choć doszło tam do zaginięć około 1000 statków i samolotów.

Więcej interesujących informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Naukowcy próbują wyjaśnić tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego

Naukowcy wciąż starają się rozwiązać zagadkę Trójkąta Bermudzkiego. Eksperci z Norweskiego Uniwersytetu Arktycznego twierdzą, że prawdopodobną przyczyną zaginięć są wybuchy metanu, wytwarzanego przez rozkładającą się florę morską. Z kolei badacze z University of Colorado wskazywali na tworzące się chmury o niszczycielskiej działalności.

Samoloty nie omijają Trójkąta Bermudzkiego

Okazuje się, że strach przed Trójkątem Bermudzkim jest mniejszy niż strach przed dodatkowymi kilometrami. Ruch lotniczy odbywa się w tym regionie normalnie. A wiecznie żywa klątwa Trójkąta Bermudzkiego jest uśpiona.

Więcej o: