Gdzie na urlop w lutym? W tych niedrogich miejscach przywitają was promienie słońca i przyjemne temperatury

Chociaż w ostatnich dniach pogoda nas rozpieszczała, to synoptycy już zapowiadają powrót zimy i mrozów. Wizja ta nie napawa optymizmem miłośników słońca, którzy tęsknią za ciepłem i z utęsknieniem wypatrują lata. To świetny moment, by wyjazd zaplanować wcześniejsze wakacje! Gdzie jest ciepło (i zarazem niedrogo) w lutym? Podpowiadamy.

Jeżeli chcecie podładować akumulatory i wypocząć w przyjemnych temperaturach, wcale nie musicie wybierać się na drogie, egzotyczne wakacje. Wiele europejskich kierunków wciąż kusi wspaniałymi widokami i co najważniejsze przyjemnymi temperaturami rzędu 20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ciepłe miejsca na urlop w lutym

Jednym z najpopularniejszych kierunków na zimowy urlop jest Teneryfa, czyli malownicza wyspa będąca częścią archipelagu i regionu Wyspy Kanaryjskie. W lutym termometry wskazują tu od 18 do 20 stopni Celsjusza, co stwarza komfortowe warunki do zwiedzania - nie musicie przemierzać wielu kilometrów w niezwykle męczących upałach. Dodatkowym plusem jest fakt, że w tym czasie nie doświadczycie też tak wielkich tłumów, jak w sezonie letnim. 

Świetnym miejscem na ucieczkę od mrozów jest również Cypr i Portugalia. W tych krajach turyści mogą liczyć na przyjemne temperatury sięgające nawet 17-18 stopni Celsjusza. Dobrym wyborem mogą okazać się również kierunki takie jak Madera (do 20 stopni), Majorka (15-19 stopni), Malta (około 16 stopni), Fuerteventura (nawet 21 stopni) czy Lanzarote (od 21 do nawet 25 stopni w dzień).

Prawie 30 stopni w lutym? To możliwe! 

Jeżeli jednak temperatury rzędu 18-20 stopni nie są dla was wystarczające i możecie pozwolić sobie na nieco droższe wakacje, to świetnym pomysłem będzie wyjazd na Dominikanę. Ta niezwykła wyspa położona na Karaibach zachwyca lazurową wodą, białym piaskiem i ciekawymi atrakcjami. W lutym termometry wskazują tu blisko 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia. 

Gwarancję dostawy witaminy D zapewnia również Sri Lanka (nawet 31 stopni) lub Dubaj i Kuba - około 27 stopni Celsjusza. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: