Ten kraj jest prawdziwym hitem wśród Polaków. To tutaj najchętniej chcemy spędzać ferie zimowe 2023

Już niebawem pierwsi uczniowie rozpoczną ferie zimowe, a to doskonały moment, by przyjrzeć się najpopularniejszym miejscom do wypoczynku. Jak wynika z najnowszej analizy przeprowadzonej przez Travelplanet.pl, w tym roku Polacy najchętniej stawiają na Egipt.

Egipt wciąż nie traci na popularności i kusi turystów przyjemnymi temperaturami oraz wspaniałymi widokami. Jak wynikało z raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2022" Polskiej Izby Turystyki, był to jeden z najchętniej wybieranych krajów na urlop przez osoby korzystające z krajowych biur podróży. Na ten kraj decydowało się 8,8 proc. wszystkich klientów, co przełożyło się na trzecie miejsce ex aequo z Bułgarią. Jak się okazuje, Egipt nie traci na popularności także zimą

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Najpopularniejsze kierunki na ferie zimowe

Jak wykazał najnowszy raport przygotowany przez Travelplanet.pl, Egipt jest prawdziwym hitem wśród Polaków. Do połowy grudnia 2022 roku aż 27 proc. rezerwacji dotyczyło właśnie tego kraju. 13 proc. osób postanowiło uciec od zimowej aury do egzotycznych miejsc, z kolei jedynie 10 proc. postawiło na wyjazd na narty. 

Poza krajem faraonów dużą popularnością cieszy się również Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Malta, Włochy, Turcja i Hiszpania. Na kolejnych pozycjach znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie, Austria i wreszcie Polska. 

Przenieś się do świata 'Avatara'. Te miejsca istnieją naprawdę. Przenieś się do świata Pandory z "Avatara". Te miejsca istnieją naprawdę

Ile kosztują ferie zimowe 2023? 

Z analizy biura podróży wynika, że najtańszym kierunkiem na tegoroczne ferie zimowe jest Malta. Przykładowo tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z przelotami, ale bez wyżywienia może nas wynieść już od niecałych 700 zł za osobę. 

Turyści chętniej decydują się jednak na urlop w obiektach co najmniej czterogwiazdkowych z wyżywieniem all inclusive. Takie oferty na Malcie, Cyprze i w Turcji zaczynają się już od około 1300 zł od osoby. Z kolei pobyty na stokach włoskich oraz austriackich (z dojazdem własnym) to średni koszt 2400 i 1500 zł. 

Szusowanie w Polsce czy za granicą? 

Zdaniem ekspertów z Travelplanet.pl ceny ofert w polskich górach doganiają te w Alpach. Przykładowo tydzień z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Świeradowie-Zdroju czy Lądku-Zdroju to koszt od 1000 do 1200 zł od osoby. Do tego należy doliczyć około 120-170 zł za karnet narciarski. Zwykle pobyt z wyżywieniem HB obok stoków narciarskich to wydatek rzędu 1600-1700 zł.

Polska znalazła się w zestawieniu najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2023 roku. Najlepsze kierunki do odwiedzenia w 2023 roku. Polska na czele zestawienia

W wypadku wyjazdów w Alpy do kosztów pobytu również trzeba doliczyć skipassy, za ok. 300-350 euro od osoby (6 dni szusowania). Karnety w alpejskich ośrodkach zdrożały w porównaniu do lat poprzednich o kilka - kilkanaście procent

- zaznaczył Jarosław Kałucki, ekspert narciarski Travelplanet.pl.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: