Przenieś się do świata Pandory z "Avatara". Te miejsca istnieją naprawdę i robią ogromne wrażenie

Miłośnicy filmu chętnie podążają śladami swoich ulubionych postaci i wybierają się w miejsca, które zobaczyli na dużym ekranie. Niedawno, po 13 latach, do kin weszła druga część "Avatara", a wiele osób przypomniało sobie o niezwykłości Pandory. Jak się okazuje, filmowa planeta była inspirowana prawdziwymi lokalizacjami, które powinny znajdować się na liście marzeń każdego podróżnika.

"Avatar" to popularny film przygodowy science-fiction, który w 2009 roku zachwycił cały świat niezwykłą grafiką i historią. Akcja przenosi nas do magicznego świata Pandory, czyli jednego z 14 księżyców planety Polifem. Znajduje się on około 4,371 lat świetlnych od Ziemi, a podróż odbywająca się za pomocą pojazdu ISV Venture Star trwa w przybliżeniu sześć lat. 

Każdy, kto widział pierwszy film Avatar lub planuje zobaczyć najnowszą część w kinach, zgodzi się, że Pandora to zapierające dech w piersiach miejsce. Jeżeli chcielibyście zobaczyć je na własne oczy, warto bliżej przyjrzeć się Sokotrze. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Sokotra, czyli magiczne miejsce na ziemi

Sokotra to należący do Jemenu archipelag czterech wysp i wysepek na Oceanie Indyjskim. Zdaniem wielu to właśnie na bazie tej lokalizacji powstał filmowy świat. Świadczą o tym przede wszystkim charakterystyczne drzewa występujące tylko w tym miejscu na ziemi - Dracaena cinnabari, które miały zainspirować naturalny świat Pandory w filmie z 2009 roku. 

Mają ogromną parasolowatą koronę, a kształtem przypominają gigantyczne grzyby. Często nazywa się je również "smoczymi drzewami"! Wszystko to dlatego, że miejscowi wierzą, że w przez ich konary i pnie przepływa krew... jednak w rzeczywistości jest to jedynie czerwona żywica.

 

Wyspa jest również domem dla setek rzadkich gatunków roślin jak nazywane "drzewami ogórkowymi" Dendrosicyos socotrana czy róża pustyni - adenium opasłe. 

Te miejsca zainspirowały twórców "Avatara"

Wyjątkowe miejsca, które przeniosą was na Pandorę, znajdziecie także w innych częściach świata. Jednym z nich jest Park Narodowy Zhangjiajie w Chinach będący inspiracją do "pływających gór" z filmu. Oszałamiające wzgórza to gigantyczne, przypominające kolumny skały, które są wynikiem wieloletniej erozji spowodowanej powiększającym się zimą lodem, wilgotną pogodą i gęstym listowiem na tych górach.

Wśród innych lokalizacji wymienia się m.in. Górę Roraima w Wenezueli, Ashikaga Flower Park w Japonii czy magiczna Bioluminescencyjna Laguna na Jamajce. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: