Palacze i fani gum do żucia będą musieli uważać. Ten popularny kraj wprowadza surowe zasady dla turystów

Coraz więcej krajów i popularnych kurortów decyduje się na walkę z niesfornymi turystami. Mieszkańcy mają dość pijaństwa, głośnych imprez czy patrzenia na nagie torsy na ulicach. Już niebawem na baczności będą musieli mieć się też m.in. palacze oraz miłośnicy żucia gumy odwiedzający Teneryfę.

Teneryfa to jeden z kierunków uwielbianych przez turystów z Polski. Nic w tym dziwnego. Świetnie odnajdują się tu zarówno miłośnicy błogiego wypoczynku na plaży, jak i górskich krajobrazów oraz zabytków. Dodatkowym atutem jest tu fantastyczna pogoda sprzyjająca wizytom o każdej porze roku. Jednak ta ogromna popularność zmusiła radę miejską Santa Cruz de Tenerife do uchwalenia nowych przepisów. Te zaczną obowiązywać już od 16 stycznia. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Surowe przepisy na Teneryfie 

26 grudnia 2022 roku rada miejska Santa Cruz uchwaliła zmianę rozporządzenia dotyczącego zarządzania odpadami i sprzątania przestrzeni publicznych. Wśród licznych przepisów obejmujących przedsiębiorców i restauratorów znalazły się także takie, do których zastosować się będą musieli turyści.

Od 16 stycznia na tamtejszych plażach zacznie obowiązywać m.in. zakaz palenia, który jest odpowiedzią na wyrzucanie niedopałków papierosów na piasek. Już wkrótce "puszczanie dymka" może nas kosztować nawet 750 euro (około 3,5 tys. zł). Palenie może być nadal dozwolone na niektórych plażach w regionie, ale turyści będą musieli zwracać uwagę na znaki. Jak donosi El Periódico de España, taka sama grzywna będzie obowiązywać za wypluwanie gumy do żucia na ziemię, plucie, umieszczanie reklam na samochodach czy odsączanie wody z prania z okien. 

Władze przyznały, że ma to na celu "eliminację zachowań całkowicie niezgodnych ze współistnieniem obywateli oraz zrównoważonym rozwojem środowiska miejskiego i naturalnego".

Kary dla turystów w Hiszpanii

Kilka popularnych hiszpańskich kierunków wprowadziło w ostatnich miesiącach nowe przepisy dla turystów i mieszkańców. Przykładowo Malaga zdecydowała się na zaostrzenie regulacji dotyczących obnażania i obnoszenia się z zabawkami erotycznymi. Było to związane z często organizowanymi tam wieczorami kawalerskimi i panieńskimi. Teraz podróżni mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 750 euro, jeśli zostaną przyłapani z nieodpowiednimi przedmiotami, takimi jak lalki erotyczne lub dmuchane penisy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: