CNN ujawniło najlepsze kierunki do odwiedzenia w 2023 roku. Polska na czele zestawienia

Początek nowego roku to czas, w którym wymyślamy postanowienia i stawiamy sobie cele na nadchodzące miesiące. Miłośnicy podróży planują kolejne wyjazdy, a eksperci publikują propozycje najlepszych kierunków do odwiedzenia. Tym razem na szczycie zestawienia przygotowanego przez CNN znalazła się również Polska.

Ostatnie lata były niezwykle trudne dla fanów zagranicznych wycieczek. Pandemia i towarzyszące jej restrykcje uniemożliwiały spełnianie podróżniczych list marzeń. Dla wielu 2023 rok jest więc doskonałym momentem, by je zrealizować. Nie wiecie, gdzie warto pojechać w najbliższym czasie? Z pomocą przychodzi CNN Travel, który przygotował zestawienie 23 najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2023 roku. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Polska na szczycie zestawienia 

Polacy mają powody do dumy. Na pierwszym miejscu zestawienia przygotowanego przez amerykański portal znalazła się Polska. Zdaniem autorów najważniejszym powodem, dla którego warto przyjechać tu w 2023 roku, jest "okazanie solidarności z krajem, który okazał solidarność ludziom z Ukrainy". Jak wspominają, dzielenie ponad 500-kilometrowej granicy sprawiło, że to właśnie nad Wisłą schronienie utrzymała największa liczba uchodźców. Dodatkowo wojna osłabiła turystykę w Europie Środkowo-Wschodniej, a wybierający się tutaj podróżni mogą przy okazji zrobić dobry uczynek.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę spędzić wakacje w królewskim pałacu w Warszawie, wyskoczyć na kilka dni do Krakowa, Gdańska, Wrocławia lub Poznania - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy zaszyć się w lasach, nad jeziorami albo w górach, masz okazję zrobić dobry uczynek tylko poprzez spędzenie wakacji w Polsce

- czytamy na stronie CNN.

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w 2023 roku

Tuż za Polską znalazła się Australia Zachodnia. Wszystko to za sprawą niezwykłego zjawiska, które będzie można oglądać tu już 20 kwietnia. Jak informuje CNN, chociaż całkowite zaćmienie Słońca potrwa niecałą minutę, to miasto Exmouth oraz półwysep Ningaloo przygotowują się na nie już od ponad roku! 

Podium zamknął Liverpool, czyli miejsce, z którego pochodzą The Beatles. Warto przyjechać tu w tym roku, ponieważ w mieście będzie czekać na was wiele ciekawych wydarzeń. W maju będzie odbywać się tu konkurs Eurowizji, natomiast w czerwcu 25. edycja Liverpool Biennial - festiwalu sztuk współczesnych. 

Na kolejnych pozycjach znalazły się takie miejsca jak Charleston (Karolina Południowa), Wilno (Litwa), Fidżi, Manaus (Brazylia), Saloniki (Grecja), Göteborg (Szwecja), Gruyere (Szwajcaria) czy Dolina Mustang w Nepalu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: