Planujesz wakacje 2023? Ekspert ds. podróży wyjaśnia, dlaczego trzeba zarezerwować je już teraz

Nowy rok już nadszedł, więc to najlepsza pora, by zacząć rozglądać się za wakacjami. Zdaniem eksperta ds. podróży powinniśmy jednak nie tylko zainteresować się ofertą, ale też zarezerwować wakacje z wyprzedzeniem. Co można dzięki temu zyskać? Odpowiadamy.

Dokąd pojechać w przyszłym roku? Oferta biur podróży jest niezwykle bogata, więc każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Zarówno ci, którzy uwielbiają zwiedzanie, ale też ci, którzy wolą odpoczynek na plaży, będą mogli przebierać w ofercie.

Wakacje 2023. Ekspert ds. podróży doradza, by już teraz zarezerwować wakacje

Redaktor naczelny The Points Guy, Clint Henderson, uznawany za eksperta ds. podróży, w rozmowie z CNN poinformował, że ci, którzy planują wyjechać na urlop w 2023 roku, nie powinni zwlekać do ostatniej chwili z rezerwacją wymarzonych wakacji. Jak twierdzi, powinniśmy zarezerwować urlop już teraz, ponieważ jest ogromne prawdopodobieństwo, że cena wzrośnie.

Wyjaśnił, że przewidywane podwyżki związane są z tym, że w poprzednich latach przez COVID-19 turystyka mocno ucierpiała. Wiele osób rezygnowało z wyjazdów lub granice krajów były zamknięte - podróżowanie było po prostu dość mocno ograniczone. Teraz jest o wiele łatwiej, więc będzie większy popyt na zagraniczne wyjazdy. Zdecydowanie więcej osób będzie chciało wybrać się w wymarzoną podróż.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdradza jednak, że w łatwy sposób można uniknąć wydania kroci na wakacje. Wystarczy zapisać się do newslettera, by móc na bieżąco śledzić oferty i otrzymywać informacje o najlepszych z nich. Dzięki temu można załapać się na duże okazje, dzięki którym można zaplanować urlop w rewelacyjnej cenie.

Wakacje 2023 - które miejsca będą najchętniej wybierane?

American Express Travel opublikował listę dziesięciu miejsc, które będą najchętniej wybierane w 2023 roku. Na liście znalazły się: Kopenhaga, archipelag Florida Keys, Vermont, Lizbona, Paryż, Fidżi i Sydney, miasto Meksyk i Stambuł. Zrobiono również wyjątek. Na liście ukazała się również Czarnogóra - kraj, który ma być atrakcyjny podczas przyszłych wakacji.