Ryanair znowu zaskakuje. Tak linie lotnicze podsumowały 2022 rok

Linie lotnicze Ryanair słyną nie tylko z tanich lotów, ale również z aktywności w mediach społecznościowych. Treści i wpisy udostępniane przez irlandzkiego przewoźnika wyróżniają się bowiem na tle innych, przede wszystkim humorystycznym akcentem i kontrowersją. W tym samym stylu stworzono także krótki filmik podsumowujący 2022 rok.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ryanair zakpił z Roberta Lewandowskiego", "Ryanair nabija się z słów Djokovicia", "Tym razem Ryanair zakpił z Belgów i Niemców, którzy odpadli z MŚ" - tego typu nagłówki co jakiś czas pojawiają się w mediach. Wszystko ze względu na specyficzny sposób, w jaki irlandzki przewoźnik zdecydował się prowadzić swoje media społecznościowe. W niecodziennym stylu zostało również stworzone podsumowanie 2022 roku, które pojawiło się na Twitterze 28 grudnia 2022 roku. 

64 miliony bitew

Materiał opublikowany przez irlandzkiego przewoźnika składa się głównie z liczbowych podsumowań. W 2022 roku samolotami Ryanaira podróżowało około 168 mln osób. W ofercie pojawiało się średnio 2,5 tys. lotów dziennie na trzech tysiącach tras. Wśród przekazanych danych nie zabrakło miejsca na humorystyczne akcenty - z filmiku dowiadujemy się na przykład o skali słynnych walk na podłokietniki, w której od lat biorą udział pasażerowie z całego świata. Ilu konkretnie? Według Ryanaira w samym 2022 roku doszło do 64 mln takich starć.

Samo życie

Liczby, które pojawiają się w podsumowaniu zamieszczonym przez irlandzkiego przewoźnika, nawiązują do typowych problemów i komplikacji, z jakimi mierzą się osoby podróżujące samolotem. Ryanair naliczył na przykład 34 mln gadatliwych pasażerów, których niekończące się historie nikogo nie interesowały. Albo 64 mln wspomnianych starć o podłokietniki. Z materiału wynika również, że o bagaż podróżnych - również emocjonalny - dbała załoga licząca niemal 20 tys. osób. W podsumowaniu nie zabrakło również miejsca na liczbę osób, które biją brawo po pomyślnym lądowaniu. Według Ryanaira było ich "dużo, zdecydowanie za dużo". 

Źródło: Twitter

Więcej o: