Najlepsze miejsca do odwiedzenia w 2023 roku. Kuszą bajecznymi widokami i ciekawymi wydarzeniami

Początek roku to doskonały moment rozsiąść się w fotelu i stworzyć listę marzeń oraz celów podróżniczych na nadchodzące miesiące. Odległa Australia, rajskie Karaiby, a może malownicza Dolina Loary we Francji? Zobaczcie, gdzie warto udać się w 2023 roku.

Zdaniem wielu ekspertów 2023 rok będzie idealnym okresem na podróżowanie. Kraje takie jak Japonia, Tajlandia czy Bhutan ponownie otworzyły swoje granice dla odwiedzających, co daje nowe możliwości na ekscytujące podróże. Gdzie warto jechać w najbliższym czasie? Redaktorka serwisu insider i podróżniczka postanowiła przygotować zestawienie miejsc, które koniecznie musicie zobaczyć. 

Zobacz wideo Środek Europy znajduje się na Podlasiu. To tu urodził się ks. Jerzy Popiełuszko i zjemy najlepsze kartacze

Gdzie na urlop w 2023 roku? Europejskie miasta

Na samym szczycie znalazł się kraj położony we wschodnich Himalajach - Bhutan. Zdaniem redaktorki warto odwiedzić go właśnie teraz, bo kraj niedawno ponownie otworzył swoje granice po zamknięciu przez pandemię na początku 2020 roku. A zdecydowanie jest, co tu zobaczyć! Niezwykłe krajobrazy, zapierające dech w piersiach świątynie, wiszące mosty i starożytne fortece oraz klasztory. Dodatkową zachętą jest otwarty po 60 latach 250-kilometrowy Szlak Trans-Bhutański.

Innym miejscem, do którego warto pojechać w 2023 roku, jest Australia. To właśnie tutaj mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć 20 kwietnia całkowite zaćmienie Słońca. Najlepszym miejscem do oglądania tego spektakularnego widowiska będzie region Ningaloo. 

Miłośnicy błogiego wypoczynku na plaży powinni wybrać się na Kajmany, z kolei fani luksusu - do Dubaju. Na liście znalazły się też takie kraje jak otwarta po dwóch latach pandemii Japonia, Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, Bali w Indonezji czy Mérida w Meksyku. 

Kraje w Europie, które warto odwiedzić w 2023 roku

W zestawieniu nie zabrakło również europejskich perełek. Wśród nieco mniej odległych propozycji znalazła się m.in. francuska Dolina Loary. W tym roku wypada 600. rocznica urodzin tamtejszego króla - Ludwika XI, w związku z czym w wielu zabytkowych miejscach będzie można oglądać ciekawe wystawy i wydarzenia. 

W 2023 roku warto odwiedzić też Chorwację, turecki Stambuł, włoską Sycylię czy Lizbonę w Portugalii. Jeżeli lubicie górskie krajobrazy, to wybierzcie się do malowniczej Szwajcarii. Z kolei w Szkocji odbędzie się nie lada gratka dla miłośników sportu - Mistrzostwa Świata w Kolarstwie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: