Miasta w Polsce, które musisz odwiedzić. Ich piękno i zabytki są doceniane na całym świecie

Polska jest niezwykle pięknym krajem, który kryje w sobie nie tylko przepiękne widoki i wspaniałą przyrodę. Warto zwrócić też uwagę na miasta, w których można przespacerować się pięknymi uliczkami, obejrzeć wspaniałe zabytki i odwiedzić niezwykle ciekawe miejsca. Które miasta w Polsce trzeba odwiedzić przed śmiercią? Podpowiadamy.

Wielu Polaków każdego roku rozjeżdża się po całej Polsce, by poznać piękno rodzimego kraju. W szczycie sezonu turystycznego w naszym kraju możemy jednak spotkać też wielu zagranicznych turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć historię, kulturę i piękno przyrody Polski.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Miasta w Polsce, które musisz odwiedzić. Malbork to więcej niż zamek

Wielu osobom wydaje się, że Malbork to wyłącznie monstrualny zamek krzyżacki wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Owszem, jego zwiedzanie jest niebywałym doświadczeniem, które zajmuje około kilku godzin, jednak jest tu wiele innych atrakcji wartych naszej uwagi. Będąc w Malborku, warto między innymi odwiedzić dawną wieżę ciśnień, by podziwiać panoramę miasta z góry, wybrać się w rejs łódką po Nogacie, czy odwiedzić planetarium.

Kraków to prawdziwa perełka. Zaplanuj zwiedzanie na kilka dni

Kraków to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Jego historia jest niezwykle ciekawa, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że nieco smutna i mroczna. Dziś jednak miasto oferuje turystom ogrom atrakcji. W Krakowie trzeba zobaczyć m.in. Stare Miasto, przespacerować się Bulwarami, odwiedzić dzielnicę Kazimierz oraz wybrać się na Kopiec Kościuszki. Rodziny z dziećmi nie mogą ominąć fantastycznego zoo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spędzając urlop w Krakowie,  wart również wybrać się na zwiedzanie okolicy - do kopalni soli w Wieliczce i wycieczkę po Auschwitz-Birkenau.

Zakopane - najchętniej wybierane przez turystów miasto w Polsce

Zakopane to miasto, do którego tłumnie przybywają turyści z całego świata. Chętnie wybieramy je również my, Polacy, by zasmakować nieco innej kultury, spróbować regionalnych dań i przede wszystkim wybrać się w górskie wędrówki, by popatrzeć na wspaniałe widoki i pooddychać świeżym powietrzem.

Atrakcji w Zakopanem nie brakuje. Liczne szlaki o każdej porze roku cieszą się popularnością. Spędzając tu urlop, warto wybrać się m.in. na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Giewont, czy Dolinę Strążyską. Obowiązkowym punktem jest również spacer po Krupówkach połączony z zakupami.

Więcej o: