Świetna atrakcja dla fanów militariów, sztuki i historii. W te dni muzea we Wrocławiu odwiedzicie za darmo

Nowy Rok to doskonały moment, by pomyśleć o kolejnych planach podróżniczych. Zdecydowanie warto umieścić w nich stolicę Dolnego Śląska. Wrocław ma do zaoferowania naprawdę wiele! Znajdziecie tu m.in. ciekawe muzea, do których... w niektóre dni wejdziecie za darmo.

Wrocław to miasto uwielbiane przez turystów z całej Polski. Zachwyca ich malowniczym rynkiem, 800 krasnalami zamieszkującymi ulice Stolicy Dolnego Śląska, a także ciekawymi zabytkami i muzeami. W tych ostatnich odwiedzający mogą liczyć na wiele zniżek, a w niektóre dni również na darmowe wejście. Poznajcie najciekawsze z nich. 

Zobacz wideo Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Muzea we Wrocławiu. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Fanów historii i nietypowych zbiorów z pewnością może zaciekawić Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Jest to jedyna w Polsce placówka, która chroni zabytki związane z działalnością poczty w naszym kraju. Powstała w 1921 roku, a od 1956 roku znajduje się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej we Wrocławiu. Czekają tu na was ciekawe zbiory oraz wystawy prezentowane w kraju i za granicą. 

Muzeum jest czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałku, a bezpłatnie wejdziecie tu w środę. W pozostałe dni możecie liczyć także na żniżki - m.in. rodzinne, grupowe czy dla posiadaczy wrocławskich kart. 

Muzeum Militariów we Wrocławiu

Teraz czas na niemałą atrakcję dla miłośników militariów! We Wrocławiu znajduje się jedna z najciekawszych kolekcji broni i wojskowych strojów w całym kraju. Zobaczycie tu m.in. broń białą, palną czy umundurowanie. Dodatkowo wśród eksponatów pojawiły się rzeczy zarekwirowane przez policję. 

Muzeum Militariów jest czynne od środy do niedzieli. Za bilety nie muszą płacić odwiedzający miejsce w czwartek. W pozostałe dni wstęp wolny obowiązuje na wystawy stałe - trzeba jednak zapłacić za zobaczenie ekspozycji czasowych. Bilety będą tańsze, gdy placówkę odwiedzicie większą grupą lub z rodziną. 

Pawilon Czterech Kopuł - Muzeum Narodowe we Wrocławiu

We Wrocławiu znajdą coś dla siebie także fani amatorzy sztuki współczesnej. Warto odwiedzić Pawilonu Czterech Kopuł, w którym mieści się jeden z oddziałów Muzeum Narodowego. Czeka tu na was kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI wieku oraz wystawy czasowe.

Muzeum otwarte jest codziennie z wyjątkiem poniedziałku. Za darmo wejdziecie tu we wtorek. W pozostałe dni bezpłatne wejście obejmuje dzieci do 7. roku życia. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: