Fala mrozów i groźne śnieżyce w USA. To, co stało się z wodospadem Niagara, zapiera dech w piersiach

Stany Zjednoczone zmagają się z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Bezustanne fale mrozów i groźne śnieżyce sprawiają, że jest szczególnie niebezpieczne. Taka sytuacja ma jednak również swoje ciekawsze strony. To, co stało się z wodospadem Niagara, zapiera dech w piersiach.

Atak zimy w Stanach Zjednoczonych wyrządził wiele szkód. Co najmniej 60 osób straciło życie, a liczenie strat wciąż trwa. Wiele miast zostało sparaliżowanych i odciętych od świata. Najbardziej dotknięty został stan Nowy Jork, w szczególności miasto Buffalo, gdzie pokrywa śnieżna dwa dni temu miała ponad 1,2 metra śniegu, a ten nie przestawał padać.

Zobacz wideo Kable rozruchowe – czy wiesz, jak poprawnie ich używać?

Wodospad Niagara zamarzł. Nagranie trafiło do Internetu

Do mediów społecznościowych trafiły nagrania i zdjęcia, na których widać, jak wodospad Niagara ( znajdujący się na granicy Stanów Zjednoczonych z Kanadą), częściowo zamarzł. Widok jest niesamowity. Skorupa z lodu wywołuje wrażenie, jak gdyby ruch wody w pewnym momencie całkowicie się zatrzymywał. Woda jednak wciąż spływa. Co sekundę przez wodospad przepływa 3160 ton wody.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

USA sparaliżowane. Takiej zimy jeszcze nie było

Front pogodowy ma długość 3200 kilometrów i rozciąga się od południowego stanu Teksas do kanadyjskiej prowincji Quebec. Jeszcze przed dwoma dniami bez prądu pozostawało ponad półtora miliona osób.

Najcięższe warunki panują w stanach Minnesota, Iowa, Wisconsin i Michigan w północno-wschodniej części USA. W północnych stanach Południowa Dakota i Montana termometry wskazują do -45 stopni. W wielu oddalonych od głównych szlaków komunikacyjnych miejscowościach skończyły się zapasy paliwa i opału. Z kolei w stanach leżących nad oceanem dochodzi do licznych sztormów. Odwołanych zostało tysiące lotów, problemem jest również poruszanie się innymi środkami transportu.

Na szczęście zdaniem meteorologów pogoda w najbliższych dniach powinna się poprawić.

Więcej o: