To bajkowe miejsce leży blisko polskiej granicy. "Niemal zbyt piękne, by było prawdziwe"

Niespełna 100 kilometrów od polskiej granicy znajduje się niezwykłe miejsce, okrzyknięte przez wielu przyjezdnych "turystyczną perłą" - i nic dziwnego. Skalny most Bastei w Niemczech zachwyca nie tylko niepowtarzalnym klimatem i wyglądem, ale także otaczającym go krajobrazem.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skalny most Bastei znajdujący się w Saksonii Szwajcarskiej to bez wątpienia najsłynniejszy pocztówkowy most w Europie. Potężna formacja skalna wznosi się ponad 100 metrów nad doliną rzeki Łaby, robiąc na turystach ogromne wrażenie. Mimo że jest to jedna z największych atrakcji malowniczego regionu, na przyjezdnych czeka wiele innych niespodzianek.

Zachwyt od pierwszego wejrzenia

Most Bastei to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej niemieckiej Saksonii. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii w Górach Połabskich. Początki ogromnej formacji ze skał piaskowca sięgają 1851 roku. Wydaje się jednak, że czas działa na jego korzyść; most z roku na rok robi na turystach tak samo piorunujące wrażenie.

 

Jego widok od samego początku wprawia w osłupienie. Wszędzie dookoła pierwszy plan zajmują ogromne pionowe skały, które często służą za podpory części mostu i tarasów widokowych - wspomina w relacji z podróży autorka bloga "Smart Blonde". Internauci również zdają się podzielać ten entuzjazm - pod zdjęciem na Twitterze pojawiają się bowiem komentarze takie jak: "Niezwykłe ujęcia", "To niemal zbyt piękne, żeby było prawdziwe", "Niesamowite".

Spacer nad przepaścią

Dla miłośników niecodziennych widoków wokół mostu rozlokowano mnóstwo platform widokowych - niektóre z nich nie sprawdzą się jednak dla osób z lękiem wysokości. Pod stopami widoczna jest bowiem krata, przez którą najczęściej prześwituje przepaść. W okolicy z łatwością można znaleźć również strome schody, pagórki, skałki do wspinania i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Z kolei lasy sprawiają wrażenie, jakby nie miały końca. - To miejsce, gdzie spośród lasów wyrastają piękne, strzeliste skały. Mogę śmiało powiedzieć, że to swego rodzaju ścieżka prowadząca do niemieckiej Narnii - komentuje autorka bloga "Kobieca Intuicja". 

 

Niekończące się ścieżki

W miejscu, gdzie znajduje się niemiecki most Bastei, utworzono ponad 30 lat temu Park Narodowy Saskiej Szwajcarii. Znajdziemy tam zapierające dech w piersiach widoki, rozległe lasy, skałki oraz około 400 km szlaków pieszych i 50 km szlaków rowerowych. Warte uwagi są również Góry Połabskie. To pasmo górskie, piętrzące się w Czechach i Niemczech, jest częścią Wyżyny Rudawskiej. Szczyty są stosunkowo niskie - najwyższe wzniesienie nie przekracza 800 m n.p.m  - jednak wyróżnia je nietypowy krajobraz.

Na ich terenie występują ogromne, pojedynczo wystające z ziemi skały, które tworzą także wąwozy, kaniony i skalne miasta

- wspomina autorka bloga "Smart Blonde". 

 

Źródła: smartblonde.pl, kobiecaintuicja.com

Więcej o: