Rekordowa obserwacja w Rumunii. Na jednym zdjęciu znajdują się aż cztery kraje

W Rumunii wykonano niezwykłe zdjęcie tatrzańskich szczytów. Co ciekawe, autorowi udało się uchwycić aż cztery kraje, co wskazuje na niebywały zasięg. To pierwszy raz w historii, kiedy udało się udokumentować obserwację Tatr z tak dużej odległości.

Tatry to najwyższe góry Polski i Słowacji. Każdego roku chętnie odwiedzają je turyści z całego świata. Charakteryzują się pięknymi krajobrazami i różnym stopniem trudności, dzięki czemu każdy znajdzie tam dla siebie idealną ścieżkę. To pasmo górskie pokochali również fotografowie - zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Rekordowa obserwacja w Rumunii. Na zdjęciu ujął cztery kraje i tatrzańskie szczyty

Na portalu dalekieobserwacje.eu pojawiło się nietypowe zdjęcie. Anonimowy fotograf sfotografował kilka tatrzańskich wierzchołków - Gerlach (2 655 m n.p.m.), Lodowy (2 628 m n.p.m.) oraz Kończystą (2 538 m n.p.m.). Na zdjęciu znajdują się aż cztery kraje - Rumunia, Słowacja, Węgry i Ukraina

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Otrzymaliśmy jedno anonimowe zdjęcie opisane w języku rumuńskim. Nie wiemy, kto jest autorem, ani jakiego sprzętu użyto do obserwacji, ale chcemy jako pierwsi podzielić się tym historycznym osiągnięciem - gdyż jest to pierwsza udokumentowana obserwacja Tatr z Rumunii, ponadto z rekordowej odległości

- czytamy na portalu dalekieobserwacje.eu.

Wyjątkowe zdjęcie Tatr - co o nim wiadomo?

Redakcja portalu dalekieobserwacje.eu wskazuje, że oryginalna fotografia została wykonana prawdopodobnie na ogniskowej 200 milimetrów aparatem z matrycą rozmiaru APSC. Co więcej, najprawdopodobniej zdjęcie zrobiono na szczycie Pietroasa w Górach Ignis w Paśmie Wihorlacko- Gutyjskim. Wynika z tego, że osoba, która robiła zdjęcie, znajdowała się od uwiecznionych szczytów górskich w linii prostej niemal 300 kilometrów. 

Więcej o: