W tej okolicy za dom zapłacisz krocie. "Średnia cena lokum to 23,8 mln funtów"

Londyn został uznany za najdroższe miasto do zakupu własnego lokum w całej Anglii i Walii. Dla wielu osób nie jest to spore zaskoczenie - nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że średnia cena domów na niektórych ulicach wynosi... 23,8 mln funtów, czyli około 126 mln zł.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W sercu Wielkiej Brytanii domy i mieszkania nie należą do najtańszych. Na podium najdroższych ulic stanęła Phillimore Gardens w dzielnicy Kensington. Średnia cena domów wynosi tam aż 23,8 mln funtów - jak wynika z najnowszych danych banku Halifax. Czym zasłużyła sobie na taką wartość?

Kawa z gwiazdami

Słynna ulica Phillimore Gardens ma w sobie urok i pogodną, bajkową aurę - nawet w osnute mgłą dni. Biegnie z północy na południe od Duchess of Bedford's Walk do Kensington High Street w pobliżu Holland Park. Jest obsadzona drzewami, między którymi przebija się jaskrawa biel elewacji budynków. Na jednym końcu ulicy znajduje się popularna kawiarnia Cafe Phillies. Można tam spotkać niektóre gwiazdy, między innymi kontrowersyjnego dziennikarza Piersa Morgana. To wszystko sprawia, że domy w tej okolicy nie należą do najtańszych - średnia cena lokum to 23,8 mln funtów.

Książkowa sceneria

Nieopodal, bo około 5 km dalej znajduje się również Grosvenor Square. - To tu miał spędzać zimę na rautach lub przyjęciach Darcy i Bingley'owie ze słynnej powieści Jane Austin "Duma i uprzedzenie" - czytamy na stronie bankier.pl. Zamożna dzielnica Mayfair znajduje się na drugim miejscu podium najdroższych (z perspektywy nieruchomości) dzielnic w Anglii. Średnia cena domu: 23,5 mln funtów

 

Ranking gigantów

Na trzecim miejscu w rankingu najdroższych dzielnic w Anglii znalazł się malowniczy Illchester Place. By stać się właścicielem domu na tej ulicy, trzeba zapłacić za dom około 17,7 mln funtów. Z kolei w pierwszej dwudziestce rankingu tylko jedna z ulic nie pochodzi z Londynu - jest to Titlarks Hill w Ascot, znajdująca się na dwunastym miejscu ze średnią ceną 12,3 mln funtów za lokum.

Poza stolicą nabywcy, którzy mają do wydania miliony funtów na nieruchomość, szukają lokum albo na północnym wschodzie, albo w East Midlands. W tych lokalizacjach muszą wydać 1,5 mln funtów (...).

- podaje portal "Bankier". 

Źródła: Halifax Bank, Daily Mail, Bankier

Więcej o: