McDonald's we wnętrzu starego samolotu. Otrzymał tytuł najfajniejszej restauracji na świecie

Co ma wspólnego ze sobą McDonald's i nieużywany od dawna Douglas DC-3? Otóż ponad 30 lat temu restaurację postanowiono otworzyć właśnie na pokładzie tego samolotu. Niecodzienna knajpa znajduje się w Nowej Zelandii, a niemal 10 lat temu została ochrzczona tytułem ''World's Coolest McDonald's''.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowozelandzkie Taupo, ze względu na swoje położenie nad jeziorem o tej samej nazwie, znana jest wielu turystom jako malownicza kraina, pełna wszelakich atrakcji. Jedną z tych rozrywek na północnej wyspie jest zupełnie wyjątkowa restauracja McDonald's, która znajduje się wewnątrz pasażerskiego samolotu transportowego Douglas DC-3. 

Zobacz wideo

Samolot, który dostał drugie życie

Nieużywany Douglas DC-3, mimo tego, że w restaurację przekształcił się w 1990 roku, był znany mieszkańcom Taupo już wcześniej, gdyż samolot był częścią parkingu samochodowego. Maszynę kupił w 1985 roku burmistrz wyspy, Rick Cooper. Na początku nie planował, żeby jego zakup został wykorzystany do tak ciekawego przedsięwzięcia. W zamyśle burmistrza samolot miał służyć jako biuro w firmie Air Car Company, jednak przykuł uwagę przedstawiciela McDonald's, który stwierdził, że spróbuje nawiązać współpracę.

Burmistrz przystanął na propozycję, a jego samolot przeszedł metamorfozę, zmieniając swoje barwy na te, z których znana jest kultowa już restauracja. W zasadzie pokład służy jako miejsce konsumpcji, mieszcząc maksymalnie 20 osób. Nie znajdziemy na nim kas, a żeby złożyć, i odebrać zamówienie, musimy udać się do stojącego obok budynku restauracji. 

 

Skok popularności

Restauracja była dobrze znana turystom i mieszkańcom Taupo, jednak głośno zrobiło się o niej dopiero w 2013 roku dzięki Daily Mail. To właśnie wtedy w gazecie umieszczono ranking ''najfajniejszych'' restauracji, gdzie nowozelandzki McDonald's okazał się faworytem wśród ponad 34000 innych knajp. Wybór nie okazał się wielkim zaskoczeniem, gdyż restauracja od dawna znana jest ludziom jako jedna z najciekawszych atrakcji Taupo.

Więcej o: