Sylwester 2022/23. W Polsce nowy rok można przywitać m.in. na statku, zamku czy w kopalni

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Każdy z nas świętuje nadejście nowego roku w wybrany przez siebie sposób, jednak niektóre propozycje potrafią zwalić z nóg. Okazuje się, że w naszym kraju można spędzić sylwestra w wielu intrygujących miejscach.

Choć w tym roku może być za późno, by dołączyć do zabawy na jednej z poniższych atrakcji, to warto zapoznać się z nimi, by w przyszłym roku zdążyć, dołączyć do grona szczęśliwców, którzy przywitają nowy rok w tak wyjątkowy sposób. Które bale sylwestrowe bądź atrakcje zorganizowane tego dnia są warte uwagi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester 2022/23. Weź udział w "Ryno de Janeiro"

Nowy rok można przywitać na różne sposoby. W naszym kraju nie brakuje jednak takich miejsc, w których możemy świętować sylwestra w wyjątkowy sposób. Ci, którzy marzą o niezapomnianej nocy, powinni rozważyć udział w zabawie "Ryno de Janeiro" na zamku w Rynie. Podczas tego niezwykłego balu nieść się będą latynoskie drinki, a furorę robić będą kolorowe drinki. W ten jeden wieczór całkowicie oderwiesz się od szarej rzeczywistości i przeniesiesz do innego zakątka świata, nie wyjeżdżając poza Polskę.

Więcej ciekawych pomysłów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Polsce nie brakuje wyjątkowych miejsc. Sylwester może być magiczny

Noworoczna impreza nie musi być nudna. Okazuje się, że nowy rok można witać nawet na statku. Nad Bałtykiem możemy samodzielnie wynająć statek lub prom dla danej grupy osób i cieszyć się wspaniałym bufetem, pokazem fajerwerków oraz noclegiem w komfortowej kajucie. Atrakcja ta nie należy jednak do najtańszych.

Sylwester pod ziemią w Wieliczce - niestety nie w tym roku

Kopalnia soli w Wieliczce również organizuje bale sylwestrowe. Witanie nowego roku 125 metrów pod ziemią (ale bez pokazu fajerwerków) może być bardzo ciekawym doświadczeniem. I choć w tym roku tego typu atrakcja nie jest organizowana, być może w przyszłym roku to się zmieni.

Więcej o: