Drożyzna w Zakopanem odstrasza turystów. Wciąż zostało sporo wolnych miejsc

Każdego roku wiele osób decyduje się na wyjazd w przerwie świąteczno-sylwestrowej. W 2022 jest jednak zgoła inaczej. Ze względu na szalejącą drożyznę znaczna część osób postanowiła pozostać w domach. Zakopane, które do tej pory były najczęściej wybieranym kierunkiem w tym okresie, dziś borykają się z dużą liczbą wolnych miejsc.

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a w Zakopanem wciąż można znaleźć wolne pokoje. Szalejąca inflacja przełożyła się na to, że wiele osób zaciska pasa. Ci, którzy do tej pory dali się porwać zimowemu szaleństwu, w tym roku skracają pobyty lub całkowicie rezygnują z wyjazdów.

Zobacz wideo Kolorowe smokey eyes idealne na sylwestra

Sylwester w Zakopanem. Wolne miejsca wciąż czekają na turystów

Jak podaje Money.pl, w Zakopanem wciąż jest wolnych około 30 proc. miejsc noclegowych. W poprzednich latach o tej porze trudno było już znaleźć dostępne pokoje. Teraz jednak więcej osób decyduje się na jedno lub dwudniowe pobyty lub całkowicie rezygnuje z wyjazdu.

Zazwyczaj na kilka dni przed sylwestrem właściciele obiektów windowali ceny za ostatnie wolne miejsca, wiedząc, że rezerwujący na ostatnią chwilę pogodzą się z wyższym wydatkiem. Ale w tym roku Polacy zacisnęli pasa

- wyjaśnia Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl, cytowany przez Money.pl.

Polacy najchętniej spędzają sylwestra w Zakopanem i Karpaczu. Chcesz spędzić sylwestra w Zakopanem? Przygotuj się na kosmiczne ceny

Sylwester w Zakopanem to ogromny wydatek. Luksus dla wybranych?

Wynajęcie domku w Zakopanem na sylwestra wiąże się z dużymi kosztami. Za wynajęcie czteroosobowego domku w terminie od 31 grudnia do 1 stycznia trzeba zapłacić około 1200 zł. Droższe są domki dla większej liczby osób. Nieco tańsze będą noclegi w pokojach, ale i tu zapłacimy średnio 300-400 zł za dobę.

Żołnierze znaleźli list do św. Mikołaja napisany przez małego chłopca. Spełnili jego życzenie Żołnierze znaleźli list do św. Mikołaja. Spełnili życzenie małego chłopca

Ci, którzy zarezerwowali noclegi z wyprzedzeniem, zapłacili zdecydowanie mniej, niż ci, którzy zdecydowali się na wyjazd kilka dni przed sylwestrem, gdyż ceny zdecydowanie wzrosły. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest znalezienie noclegu w przystępnej cenie. Warto zrezygnować wówczas z szukania noclegu w samym centrum Zakopanem, a wybierać okoliczne wsie i miejscowości.

Więcej o: