Nigdy nie rezerwuj powrotów z podróży w niedzielę. Powód jest banalny

Maxwell Ryan ze względu na charakter swojej pracy lata tysiące kilometrów rocznie. W rozmowie z brytyjskim dziennikiem przyznał, że nigdy nie rezerwuje powrotów w niedzielę i zdradził, dlaczego inni również nie powinni tego robić.

Maxwell Ryan, który prowadzi stronę internetową Apartament Therapy o tematyce wnętrzarskiej, podzielił się w rozmowie z "The Sun" radą dotyczącą podróży. Przyznał, że nigdy nie wraca do domu w niedzielę i nikt inny również nie powinien tego robić. Dlaczego?

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Lata tysiące kilometrów rocznie. Radzi, by nie wracać do domu w niedzielę

Maxwell Ryan, który bardzo często podróżuje samolotem, uważa, że niedziela to najgorszy dzień tygodnia na powrót do domu. Jak powiedział w rozmowie z BNN Bloomberg, jego zdaniem powrót do domu, gdy następnego dnia musimy iść do pracy, jest najgorszym, co może nas spotkać. Będziemy wówczas zbyt zmęczeni. Lepiej stracić jeden dzień, ale być wypoczętym i mieć energię do pracy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W jaki dzień tygodnia najlepiej latać? Zdecydowanie nie w niedzielę

Jak czytamy w brytyjskim dzienniku "The Sun", z badań przeprowadzonych przez Happy Or Not wynika, że niedziela jest najgorszym dniem tygodnia na latanie. Ludzie podróżujący w niedzielę byli najmniej zadowoleni  - 81 proc. pozytywnych opinii klientów, a najszczęśliwszymi była środa - 84,5 proc. pozytywnych opinii klientów.

Wskazano również, że niedziela jest dniem, w którym odwołanie lotu obarczone jest największym ryzykiem. Z badania opublikowanego w "The Telegraph" wynika, że między 7 maja a 6 czerwca w niedzielę odwołano 256 lotów - to 2 proc. lotów - w porównaniu do zaledwie 157 lotów w sobotę - 1,3 proc.

Niedziela jest jednym z najbardziej ruchliwych dni tygodnia dla lotów: koniec długich weekendów, dłuższe wakacje i przygotowanie się do tygodnia pracy

- mówił ekspert lotniczy John Strickland.

Więcej o: