Tu znajduje się jedna z najpiękniejszych szopek w kraju. Tłumy przyjeżdżają, by zobaczyć ją na własne oczy

W okresie świątecznym w wielu miastach pojawiają się okazałe szopki bożonarodzeniowe, które zachwycają niezwykłymi figurkami oraz rozmiarami. Jedna z najpiękniejszych znajduje się bez wątpienia w Różance (woj. podkarpackie). To tutaj co roku wybierają się turyści z całego kraju, by podziwiać wyjątkowe dzieło Stanisława Strzępka.

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres nie tylko dla katolików. Spędzamy czas z bliskimi, obdarowujemy się podarkami i podziwiamy wspaniałe świąteczne dekoracje. Przestrzenie kościołów i miast wypełniają imponujące choinki, barwne światełka, a także szopki bożonarodzeniowe. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Szopka w Różance zachwyca

Szopka Stanisława Strzępka stanęła w Różance w 2015 roku. Początkowo wyglądała nieco inaczej, ponieważ konstrukcja o powierzchni prawie 70 metrów kwadratowych jest udoskonalana z roku na rok. Całość robi niesamowite wrażenie. Wszystkie postaci są nie tylko naturalnej wielkości, ale także się poruszają!

Oprócz Maryi, Jezusa czy trzech mędrców dostrzeżecie tu również przedstawicieli różnych zawodów. Jak informuje Super Express, autor zbiera od gospodarzy sprzęty gospodarskie, a następnie odnawia i umieszcza w szopce. Dzięki temu odwiedzający mogą zobaczyć, jak dawniej wyglądała praca na roli. 

Pan Stanisław serdecznie zaprasza mieszkańców i przejezdnych do odwiedzania jego szopki. Chętnie odpowie na każde pytanie i opowie historię jej powstania

- czytamy na oficjalnym facebookowym profilu Różanki.  

Wielu turystów pojawia się tu przede wszystkim po zmroku. To właśnie wtedy szopka robi jeszcze większe wrażenie za sprawą podświetlanych elementów. 

Największa szopka na świecie

Najsłynniejsza szopka bożonarodzeniowa na świecie znajduje się w Alicante - dzięki imponującym rozmiarom trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa w 2020 roku. Święty Józef ma tutaj ponad 18 metrów wysokości, Maryja ponad 10, a Jezus ponad 3 metry. W tym roku dołączyli do nich także Trzej Królowie. Kacper, Melchior i Baltazar liczą kolejno 15, 11 i 16 metrów.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: