Masz dość zimy? Rozgrzej się i zrelaksuj w gorących termach. Te miejsca w Polsce warto odwiedzić

Niskie temperatury i opady śniegu lub deszczu mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Odliczamy dni do końca zimy i marzymy o wycieczkach do ciepłych krajów. Jednak jeśli nie macie możliwości wyjazdu, dobrym pomysłem może okazać się wypad do term. Gorące wody ukoją wasze zmysły i pozytywnie wpłyną na organizm.

Pojęcie termy zazwyczaj kojarzy nam się ze starożytnym Rzymem. W końcu to właśnie Rzymianie chętnie spotykali się w publicznych łaźniach. Te początkowo były wykorzystywane jedynie w celach higienicznych, lecz później dostrzeżono ich zbawienny wpływ na zdrowie.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Termy zbawienne dla duszy i ciała

Obecnie termami określamy kompleksy basenowe zasilane gorącą wodą termalną. Jest ona bogata w cenne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń, potas, chrom, czy żelazo. Woda m.in. świetnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, ujędrnia skórę, a także działa uspokajająco oraz odprężająco. Brzmi przekonująco? Zobaczcie, gdzie znajdziecie termy w Polsce. 

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie każdego roku przyciągają turystów z całej Polski, którzy marzą o odrobinie relaksu. Czeka tu na nich basen termalny z wodą solankową jodowaną o temperaturze 32 stopni oraz beczki termalne z surową, siarkową wodą termalną o temperaturze 36 stopniach Celsjusza. Dodatkowo chętni mogą skorzystać tu z sauny, jacuzzi oraz licznych zjeżdżalni. 

Termy w Polsce. Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Jedne z najpopularniejszych term w Polsce znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej. Skorzystacie tu z licznych basenów z wodą termalną, której temperatura waha się od 30 do 38 stopni Celsjusza. Oprócz tego możecie zrelaksować się w łaźniach parowych, saunach oraz jacuzzi. Dodatkową atrakcję, zarówno dla młodszych, jak i starszych, stanowią liczne zjeżdżalnie. A to wszystko z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego!

Co ciekawe, Termy Bukovina organizują cykliczne wydarzenie o nazwie "Noc Basenów". Uczestnicy bawią się tu w wodzie przy kolorowych światełkach oraz dźwiękach muzyki klubowej.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Warto bliżej przyjrzeć się również parkowi wodnemu w Białce Tatrzańskiej, którego pomysł budowy zrodził się w 2006 roku. Marzeniem inwestorów było wówczas połączenie góralskiego folkloru z nowoczesnym designem. Wykorzystane materiały miały być naturalne - postawiono więc na kamień oraz drewno. 

W ofercie dostępne są baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, w których woda ma od 34 do 38 stopni. Wydobywa się ją z głębokości 2500 metrów, gdzie jej początkowa temperatura sięga 72 stopnie Celsjusza.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: