Łódź na weekend. To miasto ma do zaoferowania więcej, niż myślisz. Zimą jest tu szczególnie pięknie

Łódź na weekend to idealna propozycja nie tylko na lato, ale i na zimę. Jeśli więc chcecie oderwać się od świątecznego stołu, taka wycieczka do Łodzi będzie strzałem w dziesiątkę. Co ciekawego czeka na turystów w tym mieście? Atrakcji i pięknych miejsc jest wiele.

Łódź to czwarte pod względem wielkości miasto w Polsce. Jest chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski ze względu na miejskie i okoliczne atrakcje. Co warto odwiedzić, spędzając czas wolny w Łodzi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Natalia Kukulska jak polska Mariah Carey

Łódź na weekend - co warto zobaczyć? Propozycji jest wiele

Rodziny z dziećmi, które w okresie świątecznym, ale nie tylko, planują wybrać się do Łodzi, muszą koniecznie wybrać się na spacer szlakiem postaci z bajek. Ich wspólne odszukiwanie może być nie lada gratką. Można natknąć się tu na takie postacie jak: Miś Uszatek, Mały Pingwin Pik-Pok, Filemon i Bonifacy, czy Wróbelek Ćwirek. Taki spacer nie jest jednak wyłącznie atrakcją dla dzieci. To dorośli będą mieli szansę na to, by powrócić do czasów dzieciństwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Orientarium w Łodzi. Fantastyczna przygoda dla całej rodziny

Orientarium ZOO w Łodzi to miejsce na mapie miasta, które zdecydowanie warto odwiedzić. Znajduje się tam blisko 35 gatunków zwierząt lądowych i 180 gatunków ryb. Największą atrakcją orientarium jest 26-metrowy tunel wypełniony około trzema milionami litrów wody, w którym obserwować możemy najciekawsze podwodne stworzenia.

24 i 25 grudnia Orientarium w Łodzi czynne jest w godzinach 9-15, a 26 grudnia w godzinach 9-17.

Ulica Piotrkowska w Łodzi - wizytówka miasta

Wieczorny spacer po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi to doskonała propozycja na ten świąteczny czas. Jest to jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie - mierzy ponad cztery kilometry długości. Znajdują się tu liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, do których można wstąpić na grzane wino lub aromatyczną kawę.

Więcej o: